Az előző évek feladatsoraival is gyakorolhattok az érettségire

Hol találjátok meg az előző évek feladatsorait és megoldásait? Akár tantárgyanként is kereshettek, mutatjuk.

  • Eduline

Ha az érettségi-felkészülésnél kitöltenétek az előző évek feladatsorait is, itt megtaláljátok az összes feladatlapot és a hozzájuk tartozó megoldókulcsot is közép- és emelt szinten egyaránt. Először az évet kell megnéznetek, azután kiválaszthatjátok a képzési szintet, majd a következő ablakban jobb oldalon böngészhettek a tárgyak között.

Ha kifejezetten a tantárgyakra keresnétek rá, tehát akkor ezen az oldalon láthatjátok az összes előző évi feladatsort és megoldókulcsot a különböző vizsgatárgyakból. Ezen az oldalon a legelső fülnél kiválaszthatjátok azt a tantárgyat, amelynek megnéznétek az érettségi feladatsorát. Ha szívesebben bontanátok évekre a keresést, akkor akár konkrét vizsgaidőszakot is választhattok.

Könnyítésként összeszedtük a négy fő érettségi tantárgy feladatsorait és megoldókulcsait:

a magyar nyelv és irodalom tantárgyból itt találjátok,

matematikából itt találjátok,

történelemből itt találjátok,

angolból nyelvből itt, német nyelvből pedig itt találjátok.

Felvételi 2019: ezeket kell teljesítenetek a sikeres felvételiért

Kiket vesznek fel a 2019-es felvételiben? Milyen feltételeknek kell megfelelni? Fontos kérdésre válaszolunk.

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu