Ötösért fagyit kapnak a diákok: szuper akciót indított egy kávézó
Szimpatikus akcióval rukkolt elő egy bábolnai kávézó: fagyit adnak ötösért, így akarják motiválni a diákokat.
Szimpatikus akcióval rukkolt elő egy bábolnai kávézó: fagyit adnak ötösért, így akarják motiválni a diákokat.
Egyre népszerűbb e-napló rendszer az iskolákban, a 2016/2017-es tanévben már 1099 intézmény állt az elektronikus rendszerre, 35 százalékkal több, mint egy évvel korábban - mondta Rétvári Bence államtitkár.
A diák tanulmányi átlaga, illetve a szorgalom, valamint az irodalom és nyelvtan osztályzata alapján külön-külön...
Kémszoftvert telepített a tanárok számítógépére, és átírta a jegyeket három kaliforniai középiskolás.
A hagyományos családmodellben felnövő fiúk nagyobb valószínűséggel teljesítenek jól az iskolában és kerülik el a...
Könnyebb lesz kitiltani az iskolákból a renitens diákokat, szigorítanak az érettségi feltételein, és átnevezik az elégtelen osztályzatot – többek között ez szerepel a köznevelési törvény nyilvánosságra hozott koncepciójában.
Az új közoktatási koncepció az eddigi „elégséges” helyett bevezeti a „gyenge” értékelést. Az iskolák év végén és félévkor osztályzattal értékelik a diákokat, de egyedi engedély birtokában választhatják a szöveges értékelést is.
„Sokszor halljuk: a tanulók kudarca alapvetően az iskola kudarca. Addig a mértékig, ameddig az iskola felelőssé tehető a tanulási sikerekért és kudarcokért, ez bizony így van. Amíg azonban a tanulók kudarcai életre szóló következményekkel járnak, az iskolák kudarcának Magyarországon az égvilágon semmi következménye nincs” – olvasható az Oktpolcafé legfrissebb bejegyzésében.
Egy nappal azután, hogy elmondta problémáit az iskolapszichológusnak, kiugrott kollégiumi szobája ablakán egy 19 éves dél-koreai egyetemista. Ő a negyedik diák január óta, aki rossz jegyei miatt vetett véget az életének.
A diákok háromnegyede adott már csúszópénzt tanárnak, a korrupció fogalmával azonban a legtöbb romániai középiskolás nincs tisztában – írja a Manna.ro.
Jelentős eltéréseket mutat az európai tagországok oktatási gyakorlatában az évismétlés - legalábbis az Európai Bizottság felmérése szerint.
Egyre több iskola tér át a hagyományos napló helyett a digitális változat használatára – az elektronikus napló egyben ellenőrző is, így a szülők minden egyes jegyről, szaktanári figyelmeztetésről és hiányzásról levelet kapnak.
Jobban tanulnak azok a diákok, akik kézírással és nem gépeléssel rögzítik ismereteiket - derítették ki norvég kutatók.
Bármelyik hallgató kérhet másik vizsgáztatót vagy bizottságot, ha tanára már többször megbuktatta, sőt a tanulmányi osztály azt is engedélyezheti, hogy a bukdácsoló egyetemisták és főiskolások – ha indokolt – a szorgalmi időszakban vizsgázzanak le. Mit lehet tenni, ha az oktató nem igazságosan osztályoz, és mikor szüntethetik meg a felsőoktatási intézmények a hallgatók jogviszonyát?
Több mint két év letöltendő börtönbüntetésre ítéltek két kolozsvári iskolaigazgatót korrupció miatt Romániában.
Igazolatlan hiányzásért és rossz magatartásért egyetlen diáknak sem lehet egyest adni, az el nem készített házi feladatért és az üresen hagyott tesztlapokért azonban joggal jár az elégtelen. Mi alapján dönthetnek a tanárok a félévi és év végi jegyekről? Megnézhetik-e a szülők a kijavított dolgozatokat? És mit tehetnek a tanulók, ha úgy érzik, ok nélkül buktatták meg őket?
Különleges ajándékot kaptak a szekszárdi Dienes Valéria Általános Iskola diákjai.
Ukránok külföldi tanulmányait veszélyezteti az ország oktatási minisztériumának azon döntése, mely szerint a középiskolák végzős diákjainak idén már nem kell érettségi vizsgát tenniük. Csupán az év végi dolgozatot kell megírniuk ahhoz, hogy befejezzék középiskolai tanulmányaikat - írja a dunatv.hu. Az érettségi érdemjegy nélkül azonban nem tudnak továbbtanulni külföldön, a diákoknak így az adott országban kell maturálniuk.
Lényegében már a középiskola megválasztásával eldől, hogy a diákból diplomás lehet-e, vagyis a szülők társadalmi pozíciójától legalább annyira függ a gyerek jövendő státusa, mint a képességeitől – állapítható meg abból a felmérésből, amelyet szociológushallgatók készítettek érettségi előtt álló budapesti diákok körében.
A legrosszabb dolgok egyike, amikor minden igyekezeted ellenére kudarcot vallasz. Hiába tanulsz órákon át, mégis rosszak a jegyeid? Lehet, hogy valamit rosszul csinálsz. Ideje felülvizsgálni a tanulási szokásaidat, s az eredmény biztosan nem marad el.