Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy nappal azután, hogy elmondta problémáit az iskolapszichológusnak, kiugrott kollégiumi szobája ablakán egy 19 éves dél-koreai egyetemista. Ő a negyedik diák január óta, aki rossz jegyei miatt vetett véget az életének.
Az elsősorban természettudományi és informatikai képzéseket indító Korea Advances Institute of Science and Technology (KAIST) az utóbbi hónapokban nem a hallgatók egyre javuló tanulmányi eredményei, hanem diáköngyilkosságok miatt került többször az újságok címlapjára. Január óta összesen négy diák lett öngyilkos az elitintézmény campusán: januárban egy 19 éves fiú vett be több tucat altatót, márciusban két egyetemista vetette ki magát az ablakon – írja a China Daily.
Mindannyian érdemjegyeik miatt vetettek véget az életüknek, a KAIST hallgatóira ugyanis óriási nyomás nehezedik. A jelenlegi rektor, Suh Nam-pyo szigorú rendszert vezetett be: azok a diákok, akik hármasnál rosszabb eredményt érnek el a vizsgákon, minden századnyi rontásért 60 000 wont, vagyis körülbelül 15 ezer forintot fizetnek az intézménynek.
A koreai diákokon egyébként is nagy a nyomás: a legtöbb iskolában reggel hétkor kezdődik a tanítás, a legtöbben azonban még este tízkor is a magántanárukkal gyakorolnak, majd hajnal kettőig tanulnak a másnapi dolgozatokra. A legtöbb dél-koreai diák álma, hogy egy, a KAIST-hoz hasonló felsőoktatási intézménybe vegyék fel a középiskola után.
Az oktatási minisztérium adatai szerint 2010-ben három általános iskolás és 143 középiskolás vetett véget az életének. „Egyre hajlamosabbak vagyunk azt hinni, hogy ha nem mi vagyunk a legjobbak, vesztesek vagyunk. Egyre több kapcsolat szakad meg, már a diákok sem tudják megosztani egymással problémáikat” – mondta Kwak Keum-joo, a szöuli egyetem pszichológusa.
A KAIST rektorának a parlament oktatási bizottsága előtt kellett beszámolnia a történtekről – nemrég ugyanis az intézmény egyik professzora is öngyilkos lett. Oroszországban az új érettségi rendszer miatt lett öngyilkos több diák. Összefoglalónkat itt olvashatod el.