Duplájára emelhetik az egyetemi hallgatók ösztöndíjait Angliában és Walesben
Vannak olyan intézmények is, ahol ingyenes étkeztetéssel segítik az infláció miatt nehéz helyzetbe került hallgatókat.
Vannak olyan intézmények is, ahol ingyenes étkeztetéssel segítik az infláció miatt nehéz helyzetbe került hallgatókat.
Több tízezres sztrájkra készülnek az egyetemi dolgozók az Egyesült Királyságban, de várhatóan csatlakoznak hozzájuk a tanári szakszervezetek, a bölcsődei dolgozók és a postások is.
A probléma többnyire a munkáscsaládokból származókat, a feketéket, és az idősebb hallgatókat érintheti.
Van, ahol a három- vagy négynapos iskolahét bevezetését, máshol a szombati tanítási napok törlését vagy az osztályok összevonását fontolgatják iskolaigazgatók az elszálló rezsiárak miatt, az ugyanis nemcsak itthon, hanem más országok iskoláiban is komoly problémát jelent. Van olyan szlovákiai iskolaigazgató, aki szerint egész egyszerűen a téli hónapokra kellene átütemezni a nyári szünetet.
Nincs pénz osztálykirándulásra, laptopokra, sőt már új tankönyvekre sincs.
A National Union of Students kutatása szerint a brit egyetemisták 80 százaléka csak hitelekből és különféle támogatásokból tudja fenntartani magát.
13 egyetemnek kell szembenéznie azzal, hogy a korona-vírus miatti válság fizetőképtelenné tette őket.
A világjárvány miatt komoly tandíjkieséssel számolnak a brit egyetemek, ezért a kormánytól kérnek segítséget.
A hallgatói toborzást, vagyis az egyetemi felvételizők számát is befolyásolhatja a jelenleg kialakult helyzet Angliában.
A válság leginkább a 25 év alattiakat érte el. Magyarországon 15 százalékra ugrott azoknak az aránya, akik nem dolgoznak, de nem is tanulnak semmit. Az igazi vesztesek azonban a 18 év alattiak, a szegénységi mutatók terén hazánké az unió egyik legrosszabb adata.
Nem tették boldoggá az Oxford vezetőit az év első öt hónapjában közzétett felsőoktatási rangsorok, a listák alapján...
Egyre jobban dagad a német gyerekek pénztárcája, egy friss felmérés szerint az általános iskolások havonta körülbelül huszonöt euró, vagyis hétezer forint zsebpénzt kapnak szüleiktől, ez 2010-hez képest 5 százalékos emelkedést jelent.
Ötször annyival nőtt a diploma nélküli magyarok munkanélküliségi rátája a gazdasági válság alatt, mint a diplomásoké - derül ki az OECD éves oktatásügyi jelentéséből, amelyet a szerdai Világgazdaság ismertet.
A válság hatására egyre rugalmasabb szabályokat hoznak az oktatás területén az Egyesült Államok önkormányzatai: az ország több mint száz körzetében négynapos iskolai hetet vezettek be - írja a The Wall Street Journal. A kritikusok szerint a változás ronthatja az oktatás színvonalát, a szülők számára pedig a gyermekek pénteki elhelyezése is problémát jelent.
Az MBA-képzés iránt érdeklődők számára kínál tájékozódási lehetőséget a QS World MBA Tour, mely március 17-én, 18 órától tartja meg programjait Budapesten. A látogatók itt személyesen találkozhatnak a legnevesebb nemzetközi üzleti iskolák képviselőivel, illetve több mint 15 hazai és nemzetközi egyetem MBA programjáról kaphatnak részletes információkat.
Milyen az igazi egyetem? Bozóki Andrásnak van összehasonlítási alapja, hiszen megfordult már a világ legjobb egyetemein is, mégis azt mondja, számára a budapesti Közép Európai Egyetem az első. De beszélt még nekünk a tandíjról, a sokat kritizált bolognai-rendszerről és a diplomák elértéktelenődéséről is.
Az érettségi előtt álló fiatalok nagy része továbbtanulna, és fél a munkanélküliségtől - ez derült ki az Európai Ifjúság Kutató (EIKKA) felméréséből.
A válság dacára fél éven belül állást talál a győri Széchenyi István Egyetem végzőseinek 91 százaléka - mondta Kardos Károly rektorhelyettes kedden, sajtótájékoztatón.
A nemzetvédelmi és katonai, valamint az informatikai és a jogi igazgatási területen tanulók a legoptimistábbak az elhelyezkedési lehetőségeiket illetően, míg a legpesszimistábban az agrárképzésben részt vevők nyilatkoztak az Educatio kft. legújabb kutatása szerint.
Az ínséges időkben néhány szakterületen nagy a bőség.