Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A felsőoktatási tanulmányok megkezdése gyakran együtt jár az önálló élet elindításával is. Önköltséges és államilag finanszírozott képzés mellett is előfordulhatnak nagyobb kiadások. Szerencsére ezekre a helyzetekre is van megoldás.
Ilyen feladatokra számíthattok a központi írásbelin. Mutatjuk, milyen ingyenes érettségi előkészítőkre tudtok még jelentkezni. Így néztek ki régen az egyetemek - összegyűjtöttük a hét legfontosabb történéseit.
Nem vettek fel az egyetemre, de nem szeretnétek egy teljes évet várni arra, hogy újra megpróbáljátok a jelentkezést? Akkor jó hír, hogy októberben indul a jelentkezés a keresztféléves felvételire, amin ha bekerültök, már februárban elkezdhetitek az egyetemet.
Angol nyelvű diploma megfizethető áron egy jó nevű egyetemen - ez az egyik oka, amiért sok középiskolás külföldi egyetemre készül. A tendenciákról, a magyar diákok körében népszerű országokról és képzésekről Nádas Ritát, az Engame Akadémia oktatási vezetőjét kérdeztük.
Bár a nyár alapvetően a pihenésről és a feltöltődésről szól, ezeket a dátumokat érdemes már most beírnotok a naptárotokba vagy a telefonotokba, ha idén jelentkeztetek egyetemre.
Középiskolásként egy évet már az USA-ban tanult Markovics Áron, a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium és a Milestone Intézet diákja, akit ösztöndíjjal vettek fel a Dartmouthra. Áronnal többek között arról beszélgettünk, hogy miért szeretne Amerikában tanulni, hogyan készült a felvételire és felnőttként hol szeretne dolgozni.
Miért menő ma egyetemistának lenni? Erre és sok más továbbtanulással kapcsolatos kérdésre is választ kaphattok a 24. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon január 11. és 13. között, a Hungexpo “A” csarnokában, illetve online.
A 11. osztályos lányok jobb matematikai érdemjegyeket szereznek, mint a fiúk, mégis sokkal kevesebben választják az STEM (science, technology, engineering and math) pályákat - derült ki egy friss kutatásból.
Matematikából a PISA-felmérés történetének legrosszabb magyar eredménye született. Etikai kódexhez kötött, hogy milyen ajándékokat fogadhatnak el a pedagógusok. Továbbtanulás során lehetősége van a diákoknak az érettségi megszerzése mellett szakmát is tanulni. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Földrajzi közelség, iskolatípus, a szülők végzettsége – rengeteg tényező befolyásolja az ember oktatási pályáját. Viszont aki azok közé a szerencsésebbek közé tartozik, akinek a célja, hogy diplomát szerezzen, az jó eséllyel kiváló oktatókat és később jó állást szeretne, amiért igen gyakran akkor is a fővárosba megy tanulni, ha közelebb is van egyetem. A hallgatók egyetemválasztási szempontjait vizsgáló tanulmányok segítségével igyekszünk közelebb kerülni a címben feltett kérdés megválaszolásához.
„Nem darabra kell több coachot képezni, inkább olyanokat, akiknek mélyebb a tudása” – mondja Répáczki Rita, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának egyetemi adjunktusa, az intézmény coach, illetve coaching szakpszichológus képzésének szakfelelőse. Szerinte a cégvezetők egyre nyitottabbak a coaching folyamatban való részvételre, de arról is beszélt, miért nem ideális a terület pályakezdőknek. Interjú.
A koronavírus előkerül már a gyógyszerészeti képzésen, de nem önmagában, hanem a betegek személyre szabott gyógyítása kapcsán. A mai kémiaérettségi nap szakmai támogatását köszönjük
a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának.
Jön a középiskolai felvételi, és több tízezer diák választ a következő napokban egyetemet is. Az Oktatási Hivatal pedig nemrég útjára engedte a POM-ot, vagyis a "pályaorientációt támogató mérőeszközt". Megnéztük, mit tud.
A felsőoktatás mellett ezúttal a karriertervezés is középpontba kerül a 23. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon - írják a szervezők. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.