Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Buliznátok, fesztiváloznátok nyáron, de nincs egy vagyonotok, amit erre költenétek? Adunk néhány szuper tippet, hogy ne maradjatok le a nyár legjobb bulijairól akkor sem, ha nem szakadt rátok a bank és nem akarjátok minden spórolt pénzetek erre költeni.
Legyen szó egy új laptopról, egy régóta vágyott utazásról vagy egy drága fesztiválbelépőről, a nyár kiváló lehetőség arra, hogy ha elmúltatok 16 évesek, egy kis pénzt keressetek. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a diákmunkákról.
Május 6-án több tízezer diák néz szembe az iskolai évek sokak által legkevésbé kedvelt tantárgyával és írja meg a matematika írásbeli érettségi vizsgát. Összegyűjtöttük, hogyan készülhettek erre az utolsó hetekben, és milyen trükkökkel, praktikákkal zsebelhettek be extra pontokat az írásbeliben.
Az érettségi nem csupán a tudásról szól, hanem a mentális állóképességről is. Ha fejben szétestek, könnyen előfordulhat, hogy nem sikerül úgy a vizsgátok, mint ahogyan szerettétek volna. Hoztunk néhány bevált, gyakorlati tippet, hogy kihozhassátok magatokból a maximumot.
Milyen témakörök lesznek a középszintű matekérettségin? Hány percig lehet írni az első részt? Milyen számológépet lehet használni? Itt vannak a 2025-ös matekérettségi legfontosabb tudnivalói.
Legkésőbb az érettségi után mindenki számára elengedhetetlenné válik egy kedvező bankszámla. Mutatjuk, milyen ajánlatok közül válogathattok és arról is szót ejtünk, hogyan csökkenthetőek vagy akár nullázhatóak a számlavezetés költségei.
Az egyetemi felvételit követően az egyik legfontosabb és vélhetően legnagyobb kihívás a megfelelő lakhatás megtalálása. Összeszedtünk mindent, amit érdemes tudnotok a lakásárakról, a kollégiumi jelentkezésről és arról, milyen megoldások vannak, ha ezek közül egyik sem jön össze.
Milyen előnyei vannak, ha valaki idegen nyelven szerez diplomát? Milyen nyelvtudással ajánlott például egy angol nyelvű alapszakot megjelölni? Összegyűjtöttünk mindent, amit a hazai idegen nyelvű képzésekről tudni kell.
December közepén elindult a jelentkezés az egyetemek 2024 szeptemberében induló képzéseire. A legnagyobb versenyre idén is a gazdasági képzéseken lehet számítani, hiszen már 2023-ban is több mint 126 ezer jelentkező közül 36 ezren erre a képzésterületre próbáltak meg bekerülni.
A coaching egy viszonylag új szakterület, ezért nem biztos, hogy mindenki tisztában van azzal, hogy mi tartozik egy coach munkakörébe. Hoztunk egy tesztet, amivel felmérhetitek, hogy mennyire vagytok naprakészek a témában.
„Nem darabra kell több coachot képezni, inkább olyanokat, akiknek mélyebb a tudása” – mondja Répáczki Rita, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának egyetemi adjunktusa, az intézmény coach, illetve coaching szakpszichológus képzésének szakfelelőse. Szerinte a cégvezetők egyre nyitottabbak a coaching folyamatban való részvételre, de arról is beszélt, miért nem ideális a terület pályakezdőknek. Interjú.
Hogyan nyithatsz számlát? Mi kell a mobilos fizetéshez? – Ezek a kérdések sokakban felmerülhetnek az egyetem kezdetekor, ezért nem árt tisztában lenni velük.
Nem akarunk közhelyekbe fulladni, amikor tippeket adunk, miket lehet érdemes kipróbálni a nyáron, így nem azzal kezdjük, hogy mennyit fuss és hány koncert lesz, amit semmiképp nem lehet kihagyni (dehogynem, fellépnek később is). Inkább egy picit arra buzdítunk, a megszokottakból kilépve nyiss új emberek, szokások és kulturális események felé.
Több mint 26 ezer – túlnyomórészt középiskolás - diák vállalt nyári munkát 2022 júliusában és augusztusában a Nyári diákmunka program keretein belül, ennél azonban még többen lehetnek, akik diákszövetkezetek segítségével találtak maguknak állást a nyári szünidő idejére. Hasonló „dömping” várható az alig néhány hét múlva kezdődő nyári szünidőben is, hiszen az idén meghirdetett nyári munkákra a legtöbb diákszövetkezet vagy állásportál oldalán már hetek óta jelentkezhettek. Mutatjuk, mik a legfontosabb tudnivalók, ha idén először vállalnátok diákmunkát.
Bár még mindig nincsenek sokan, az utóbbi években több hazai egyetem is szerzett valamilyen nemzetközi minősítést – vagy egy-egy programjára vagy az egész intézményre. Vizsgamentesség, külföldön is értelmezhető diplomák – ilyesmit ígérnek, miközben az egyik érintett intézménynél azt mondják: a szervezetek abba nem szólnak bele, milyen tárgyakat tanítanak, inkább azt kérik számon, hogy céltudatosan tervezzék meg azokat.
EFMD, ACCA, AACSB - egyre több hazai egyetem szerez valamilyen nemzetközi akkreditációt, ami a világ élvonalába is repítheti bizonyos képzéseiket. Diákok segítségével jártunk utána annak, pontosan mit jelentenek ezek a rövidítések, és hogy milyen előnyökkel jár egy akkreditált képzésen szerzett diploma.
Semmi nincs ingyen, a számlavezetés költségekkel jár, de a bankok pontosan tudják, hogy nem ilyesmire szeretnétek költeni a pénzeteket. Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak a legnagyobb hazai bankoknál, ha most nyitnátok diákszámlát.
Hatalmas – talán a legnagyobb – váltás egyetemről átlépni a munkába, sok kérdést kell egyszerre megválaszolni és sok szabályt kell ismerni. Az első munkanap előtt jogosan merül fel: hány szabadnapom lesz; mikor érkezik a fizetésem; mit jelent a próbaidő és mi történik, ha megbetegszem? A tíz leggyakrabban felmerülő kérdés megválaszolásával segítünk, hogy ne legyen káosz a pályakezdés.
Évente több tízezer felvételiző dönt február közepéig arról, hol képzeli el az egyetemi éveit. Közülük azonban csak nagyon kevesen ismerkedhetnek meg a leendő tanáraikkal - a magyar egyetemek ugyanis csak kivételes esetekben szerveznek felvételi vizsgát szemben a nemzetközi intézményekkel, ahol nem csak az érettségi és a középiskolai eredmények döntenek.