Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egyre több egyetemista keresi meg a tandíjra valót a szexiparban: az elmúlt években ötven százalékkal nőtt azoknak a hallgatóknak a száma az Egyesült Királyságban, akik erotikus masszázsból, vetkőzésből, valamint prostitúcióból élnek.
A cseh kormány azt tervezi, hogy két év múlva tandíjat vezet be az állami egyetemeken és főiskolákon - jelentette hétfőn a Právo című prágai napilap, Josef Dobes oktatási miniszterre hivatkozva.
Nagy-Britanniában eddig sem számított olcsó mulatságnak egyetemre menni, de a tandíjak jövő évtől tervezett emelése katasztrofális hatással lehet a felsőoktatási jelentkezésekre. A felvételizők számának visszaesésétől tartó rosszabb egyetemek tömegével hirdetnek "akciós helyeket" a legjobb eredményekkel jelentkező diákok számára, így próbálva a tehetséges, ám nem túl tehetős családokból jövő diákokat „rangon aluli” intézményekbe csábítani.
Eddig sem volt olcsó, egy év múlva pedig még többe kerül majd a diploma Nagy-Britanniában: egyes felsőoktatási intézményekben a tandíj az évi 9000 fontot is elérheti. A legtöbb hallgató diákhitelből fedezi majd a tanulás költségeit, így sokan 50 ezer font adóssággal kezdenek neki az álláskeresésnek.
Furcsa tanfolyamot indított nőknek a pekingi Moral Education Centre for Women: a 3080 dolláros, vagyis körülbelül félmillió forintos tandíjért cserébe bárki megtanulhatja, hogyan lehet gazdag férjet találni.
Nincs veszve semmi, ha idén nem sikerül a felvételi - jövő nyárig beiratkozhatsz egy OKJ-s képzésre, tanulhatsz nyelvet, jelentkezhetsz önkéntesnek vagy szerezhetsz szakmai tapasztalatot. Feltérképeztük a lehetőségeket.
Csökkenteni kell az államilag finanszírozott hallgatói helyek számát – mondta a köztévé reggeli műsorában Dux László felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár.
A kormány fokozatosan emeli majd az államilag finanszírozott férőhelyek számát a műszaki és természettudományos képzésben - mondta az oktatási államtitkár az MTI-nek adott interjúban. Hoffmann Rózsa beszélt arról is, hogy ősszel nyilvánosságra hozzák az állami felsőoktatási intézmények listáját, mivel akkor kerülhet a parlament elé az új törvény tervezete. Felvetődött az is, hogy szerződést kössenek az államilag finanszírozott képzésben résztvevő hallgatókkal arról, végzésük után meghatározott ideig itthon kamatoztassák a tudásukat.
Csaknem másfél évre leültették a Pink Floyd gitárosának és frontemberének, David Gilmournak a fiát, Charlie-t, aki tavaly részese volt a brit trónörökös autókonvoja elleni támadásnak.
Egy svájci kisvárosban működik a világ legdrágább bentlakásos iskolája. Az Institut Le Rosey éves tandíja százezer dollár, vagyis húszmillió forint, a diákok szüleinek ráadásul külön kell fizetniük az egyenruháért és a könyvekért.
A világ legdrágább felsőoktatási intézményeinek többsége meglepő módon nem Svájcban vagy Nagy-Britanniában, hanem az Egyesült Államokban van. A borsos tandíj nem feltétlenül jár együtt kimagasló képzéssel, rugalmas szabályokkal viszont annál inkább.
Több mint 53 ezer dolláros, vagyis tízmillió forintos éves tandíjat szed hallgatóitól a világ egyik legdrágább egyeteme, a George Washington University – igaz, a kollégiumi szobáért, a tankönyvekért és az étkezésért külön már nem kell fizetni.
A hallgatók harmincöt-negyven százaléka – ennyien kénytelenek diploma nélkül távozni az egyetemekről, főiskolákról egy-két, rosszabb esetben három-négy év tanulás után, legalábbis Pokorni Zoltán szerint, aki utólagos tandíjat szedne a lemorzsolódó diákoktól. A kérdés csak az, hogy pontosan kinek kellene visszamenőleg kifizetnie a képzése árát.
Az Országgyűlés oktatási bizottságának elnöke szerint senki sem beszélt tandíjról, de kezelni kell a lemorzsolódó diákok és a külföldre távozó diplomások képzésének finanszírozását. Pokorni Zoltán - akit a miniszterelnök kért meg januárban egy lehetséges alternatíva kimunkálására - az MTI-nek adott interjúban azt is elmondta, hogy senkivel és semmiért nem áll harcban, a véleményét fogalmazza meg az oktatásról.
Berlinben minden harmadik egyetemi hallgató nem zárkózna el attól, hogy szexmunkával teremtse elő a pénzt tanulmányaihoz, vagy legalábbis fontolóra venné a lehetőséget - áll egy berlini tanulmányban.
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) szerint csak felmenő rendszerben és semmiképpen sem visszamenőleges hatállyal képzelhető el, hogy utólag térítést fizettessenek a lemorzsolódó hallgatókkal.
Pokorni Zoltán szerint utólagos tandíjat kéne fizetniük azoknak a diákoknak, akik évekig járnak egy felsőoktatási intézménybe, majd nem fejezik be azt. Az oktatási bizottság fideszes elnöke a TV2 reggeli műsorában arról beszélt, hogy a diákhitelt kiterjesztené az ilyen esetekre is.