Több ezer egyetemista tüntetett Írországban, egyre komolyabb anyagi gondokkal küzdenek
Utcára vonultak az ír egyetemisták, mert nem tudják finanszírozni a lakhatási költségeiket. A kormány "példátlan" pénzügyi támogatást ígér.
Utcára vonultak az ír egyetemisták, mert nem tudják finanszírozni a lakhatási költségeiket. A kormány "példátlan" pénzügyi támogatást ígér.
Október 5-én két reggeli élőlánccal kezdődődött az országos tüntetés- és sztrájksorozat. Tudósítónk végig a helyszínen volt, így meg tudjuk mutatni a legjobb táblákat, feliratokat, transzparenseket. Képgaléria.
Az esemény oldalán több mint tízezren jelezték, hogy érdekli őket az október 5-i esemény, közülük közel háromezren kattintottak arra, hogy el is mennek.
Október 5-én este 7-től indul a Kossuth téren a tanárokért szervezett szolidaritási koncert.
Október 5-e után, most október 23-ra is tüntetést hirdettek a magyar oktatási helyzet miatt.
Hétfő délelőtt több száz diák tüntetett Miskolcon a Herman-gimnázium igazgatóhelyettesének felmentése miatt. A belvárosban az egyik lakás ablakából valaki lelocsolta a tüntetőket.
Különleges feliratok jelentek meg tegnap Budapest belvárosában - szeptember 2-án tüntetést szerveznek a diákok.
A diákok korábban is kiálltak a tanárok és az oktatás ügye mellett, de szerintük nem történt változás, ezért "folytatják a küzdelmet".
Az eseteket jelentették, de a helyzet nem változott az egyetemen.
A színművészeti egyetemek hallgatói és a szabadúszó művészeti dolgozók a színházfoglalási akciókkal a kulturális intézmények újranyitását követelik.
Rendőrökkel csaptak össze tüntető diákok hétfőn Isztambulban, miután Erdogan török elnök rendeletben nevezte ki az ország egyik vezető egyetemének rektorát.
Még az egyre hűvösebb időjárás sem riasztja vissza az olaszországi diákokat attól, hogy az utcán ülve tanuljanak.
A Színház- és Filmművészeti Egyetemen (SZFE) a lemondott vezetése szeptember végéig marad, ezért a kuratórium új elnöke szerint az egyetem vezetésének és a diákságnak a felelőssége, hogy elindul-e hétfőn az oktatatás.
Ez az a pillanat, amikor nem hallgathatunk tovább, és az utcán kell megmutatnunk, hiszünk a szabad oktatásban és a szabad kultúrában - írják a szervezők.
A blokád a hétfő esti több száz fős tüntetés után alakult. Az egyik hallgató elmondta: a diákok döntik el, milyen vezetőket, oktatókat engednek be, és kiket tartanának távol az intézménytől.
A tanárok, a diákok és a szülők azért tiltakoztak, mert úgy gondolják, hogy az iskolák nincsenek felkészülve a diákok fogadására a koronavírus-járvány idején.
Tovább folytatódtak a tüntetések a Hongkongi Műszaki Egyetem kampuszán – már két napja tart a rendőrök és tüntetők közötti patthelyzet. Rengeteg kép készült az eddigi legsúlyosabb összecsapások alatt, most ezekből láthattok egy összeállítást.
Csaknem száz ember maradt továbbra is a Hongkongi Műszaki Egyetem kampuszán, ahol immár két napja tart a rendőrök és a tüntetők között kialakult patthelyzet - számolt be kedden internetes oldalán a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap.
Patthelyzet alakult ki a rendőrök és a velük szemben felsorakozott, több száz tüntető között a Hongkongi Műszaki Egyetemnél, ahol több mint egy napja tartanak a minden eddiginél súlyosabb összecsapások - olvasható a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap internetes oldalán.
November 29-én tartják a IV. Globális klímasztrájkot, Budapesten is sokan - zömében diákok - fognak tüntetni, hogy felhívják a figyelmet a klímaválság elleni fellépés fontosságára. Nem csoda, hogy a klímasztrájk lett az év szava a brit Collins szótár szerint is.