Történelmi kvíz, kicsit másképp - teszteljétek a tudásotokat
Mikor élt Sztálin, és mi történt Mussolinivel? Ezzel a teszttel kideríthetitek, mennyire vagytok otthon a történelemben és a filmes feldolgozásokban.
Mikor élt Sztálin, és mi történt Mussolinivel? Ezzel a teszttel kideríthetitek, mennyire vagytok otthon a történelemben és a filmes feldolgozásokban.
Látványos előzetessel állt elő a Történelmi Animációs Egyesület a nándorfehérvári csatáról. Ez a nap videója.
Honlapot indított a Történelemtanárok Egylete (TTE) a történelmi tévhitek eloszlatására - közölte Miklósi László, a...
Egy felmérés szerint a csehországi középiskolások több mint fele úgy véli, hogy a Cseh Köztársaságban az 1989...
Nem keltek el Joseph Goebbels, Hitler propagandaminisztere korai szerelmes levelei és egyéb iskolai dokumentumai egy...
A kormány forradalmi hevületében az idegen nyelvű oktatást korlátozná: aki idegen nyelven tudja tanítani az adott...
Történelmi alakoknak beöltözve tanít egy brit történelemtanár, de nem az iskolájában, hanem a világhálón, bár...
Az új Nemzeti alaptanterv (NAT) történelemre vonatkozó részének visszavonását és újraírását kéri a Történelemtanárok...
Egyre több gimnazista dönt úgy, hogy az angol történelem és irodalom helyett inkább könnyebb tantárgyakat választ a...
Nem csak a közép-európai országokban folyik folyamatos vita arról, hogy mi legyen a történelemoktatás tartalma, mi legyen kötelező anyag. Erről tanúskodik a párizsi Le Figaro, amely szörnyülködve ír arról, hogy a francia kollégiumokban - a 11-15 éves korosztályban, a francia fordított számozás szerint a VI. osztálytól az I. osztályig - alaposan ritkították a listán kötelezően szereplő nagy történelmi személyiségek számát.
Elegük van a hagyományos tantárgyakból a brit diákoknak. Történelem, fizika és kémia helyett inkább az őket körülvevő környezetről tanulnának az iskolában – derül ki egy friss felmérésből.
Mi van a mai britek házai alatt: ősi temető, a falu kútja vagy egy római villa maradványai? Az angol települések több ezer éves múltja tárulhat a szakértők és az érdeklődők szeme elé egy új online régészeti térkép segítségével.
Alig másfél hét van hátra a töriérettségiig: a közép- és emelt szintű feladatsor felépítése idén sem változott, a végzős középiskolásoknak az egyszerű, rövid választ igénylő kérdések mellett több esszéfeladatot is meg kell oldaniuk.
Már csak három hét van az írásbeli érettségiig - hogy ne érjen kellemetlen meglepetés május 4-én, töltsd ki és értékeld a próbaérettségi feladatsorokat történelemből.
A múlt ködébe tűnik a történelemtudás Nagy-Britanniában, a tantárgy oktatása egyre szegényesebb - mutatnak rá immár a brit kormány tanfelügyelői is.
Május 2-án kezdődik a 2011-es tavaszi érettségi időszak, az emelt szintű szóbeli vizsgákat június 2. és 8. között tartják. Itt olvashatjátok az idei emelt szintű szóbeli tételek címét történelemből.
A Történelemtanárok Egylete (TTE) szerint csakis tévedés lehet a közoktatási törvény koncepciójában szereplő azon passzus, amely a szakközépiskolákban kötelezőből választhatóvá tenné a történelemérettségit.
Új alapszakot indít a Kodolányi János Főiskola: a jelenlegi kilenc BA- és BSC-képzés mellett történelem szakra is jelentkezhetnek a végzős középiskolások.
Bár még négy hónap van az érettségiig, érdemes már most elkezdened a felkészülést. A Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos előkészítője, a Studium Generale január 22-én nyilvános próbaérettségi napot tart. Itt nincs mit vesztened: próbáld ki, mit tudsz matematikából, történelemből és elméleti gazdaságtanból emelt- és középszinten.
Egyre kevesebb brit diák választja a történelem tantárgyat gimnáziumi tanulmányai során, a Nagy-Britanniában bevezetett oktatási reform ugyanis a korábbinál nagyobb szabadságot ad a tanulóknak abban, hogy milyen tantárgyakat tanulnak. A változtatás nagy vesztese – úgy tűnik – a történelem volt.