Izgalmas történelemteszt: felismeritek az uralkodókat?
Sokat tanultatok róluk, vajon fel is ismeritek őket? Teszteljétek magatokat egy különleges teszttel.
Sokat tanultatok róluk, vajon fel is ismeritek őket? Teszteljétek magatokat egy különleges teszttel.
Elégedett az új Nemzeti alaptanterv tervezetével a Történelemoktatók Szakmai Egyesülete, szerintük tananyagcsökkentés várható.
Lássuk, tudtok-e annyit, mint azok a diákok, akik idén érettségiztek. Ti hány pontot szereznétek a következő feladatban? Teszteljétek magatokat ezzel a kvízzel.
A következő kvízben számokra kérdezünk rá, de mindennek semmi köze a matematikához. Többek között történelem, irodalom és különböző művészeti, sőt még tudománnyal és játékkal kapcsolatos kérdésekkel is találkozhattok ebben a tesztben.
Most érettségiztetek? Akkor ez a kvíz nem foghat ki rajtatok. Lássuk, menyire vagytok jók töriből, felismeritek ezeket a híres történelmi személyeket? Teszteljétek a tudásotokat a következő kvízzel.
Az előző évek középszintű történelemérettségi feladatsoraiból válogattunk nektek kérdéseket, amelyekre forráshasználat nélkül is lehet tudni a megfelelő választ. Ti tudjátok?
Mindig is szerettétek a töriórákat? Próbáljátok ki a következő három tesztet, és tegyétek próbára a tudásotokat!
Hallottatok már a zsebkendőszavazásról? És a győri programról? Különböző rendeleteket, csatákat válogattunk nektek, melyekről talán órán sem hallottatok még. Vagy mégis?
Nyilvánosságra hozta a 2018-as emelt szintű történelemérettségi szóbeli témaköreit az Oktatási Hivatal.
Felismernétek egy-egy festményről vagy rajzról a történelem legismertebb személyiségeit?
Ki mit talált fel? Magyar feltalálók közül válogattunk nektek. Mindenkit ismertek?
Ez a feladat akár egy dolgozatban, vagy akár az érettségin is lehetne, ezért komolyan próbára teszi a történelem tudásotokat. Ti meg tudjátok oldani hibátlanul?
November 6-án megkezdődött a regisztráció a Mathias Corvinus Collegium és a Case Solvers közös rendezésű megmérettetésére, az Országos Középiskolai Problémamegoldó Versenyre.
Híres történelmi szereplőkről, királyokról és királynőkről, hercegekről és hercegnőkről válogattunk nektek portrékat. Felismeritek őket?
Lássuk, hogy milyen szinten álltok történelemből. Ezzel a kvízzel most tesztelhetitek a tudásotokat. Tudjátok, hogy a következő tíz esemény mikor történt?
Hogy mennek az évszámok? Ha úgy érzitek, hogy jók vagytok történelemből, ez a kvíz sem foghat ki rajtatok. Teszteljétek tudásotokat ezzel a tíz kérdéssel.
Hibás emléktáblát avattak Csepelen, az Aradi vértanúk és a Szentmiklósi út kereszteződésében.
A Tömény történelem szereplői a „borban az igazság” elméletet tesztelik: nem teljesen józanul elevenítik fel a történelemórákon tanultakat. Ebben a tévéműsorban garantáltan olyan „előadásokat” hallhattok királyokról, háborúkról és forradalmakról, amilyeneket még soha.
Ismét szeptember elseje van, elkezdődött egy újabb tanév. Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy a Pitagorasz-tétel, a muhi csata pontos dátuma, na meg a konyhasó képlete a legfontosabb, amit az iskolában megtanulhatunk. Pedig nem. Mutatunk öt dolgot, amire az iskolának kellene megtanítania. Pontosabban: az iskolának is meg kellene tanítania.
A világ legrégebbi trigonometriai táblázatát rejti egy 3700 éves agyagtábla: ausztrál kutatók egy új vizsgálatnak köszönhetően azonosították a vésett jeleket, amelyek a püthagoraszi számhármasok speciális mintázatát mutatja.