"Az ideális 15, de a 20 még elmegy" - mekkora lenne egy ideális osztály?
Mennyi az annyi: 20, 25 vagy 30? Alig fél nap alatt több százan mondták el a véleményüket, az optimális osztálylétszámról.
Mennyi az annyi: 20, 25 vagy 30? Alig fél nap alatt több százan mondták el a véleményüket, az optimális osztálylétszámról.
A Belügyminisztériumot érdekli, mit gondolnak a tanárok az ideális osztálylétszámról. Most elmondhatjátok, hány diákkal lenne a legjobb egyszerre együtt dolgozni – szavazzatok!
Annyira sok variáció nem volt - ti melyik esszépárt írtátok meg a mai töriérettségin? Szavazzatok!
Lássuk, szerintetek melyik volt a legnehezebb feladat, azaz melyiket hagytátok ki az utolsó feladatok közül. Szavazzatok!
Nektek elegendő volt az idő a középszintű magyarérettségin a szövegértési feladatok megoldására? Szavazzatok!
A miskolci Lévay József református gimnázium igazgatója olyan „nemzetközi folyamatokról” ír, amelyek „ma már Magyarországon is megjelentek”, és amelyek „akár a szülők ellenére is másfajta szemléletet akarnak kialakítani gyermekeinkben”.
Az IDEA Intézet kutatása szerint a 18-21 évesek 32 százaléka az ellenzéket támogatja a jövő vasárnapi választásokon.
A kormány szigorított, november 1-től kötelező a maszkviselés a tömegközlekedésen. De vajon az iskolákban mi lenne a jó döntés? Benneteket kérdeztünk.
Egyre több iskola és egyetem dönt úgy, hogy kötelezővé teszi a maszkviselést a közösségi terekben vagy akár az órákon is. Szavazzatok, ti (is) bevezetnétek a kötelező maszkviselést?
Már csak egyet kell aludni a nagy napig. Ti mire számítotok?
A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem botanikuskertje, az ELTE bölcsészkarának Gólyavára, vagy a Corvinus főépülete zsebelte be a legtöbb szavazatot? Esetleg teljesen felborult a szombati állás, és felugrott az első helyre egy olyan campus, ami korábban nem is szerepelt a dobogósok között? Lássuk.
Melyik a legkülönlegesebb: egy egyetemi atomreaktor, egy régi vasút története vagy egy eldugott téglaépület a campuson? Újabb szavazást indítottunk, most a fővárosi egyetemi épületekre, helyekre szavazhattok.
A nyári szünet előtt komoly, oktatást érintő kérdésekben döntött az Országgyűlés.
Ma szavaz az Országgyűlés két fontos, oktatást (is) érintő kérdésről: a Fudan Egyetem magyar kampuszáról és a „pedofiltörvényként” elhíresült javaslatról is. Cikkünkben folyamatosan nyomon követhetitek a nap eseményeit.
Ma a németérettségivel zárult a 2021-es vizsgaszezon első hete, sok végzősnek ezzel véget is ért az idei érettségiidőszak - szerintetek milyenek voltak a feladatok magyarból, matekból vagy éppen angolból? Mit gondoltok az eddig megszervezett vizsgákról?
A középszintű matematikaérettségi utolsó három feladata választható volt, közülük egyet kihagyhattatok. Nektek melyikre esett a választásotok? Szavazzatok.
A korábbi tervekkel ellentétben április 19-én csak az óvodák és az általános iskolák alsó tagozatai nyitnak ki - jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerda délután. A szülők egy része alighanem örül a hírnek, sokan ugyanis félnek visszaengedni gyerekeiket a közösségbe, tartanak attól, hogy elkapják a vírust és hazaviszik azt a családba - ez derül ki azokból a levelekből és hozzászólásokból, amelyeket az Eduline szerkesztősége kapott. Mégis sokan fognak hétfőtől kockáztatni, mert már nem tudják megoldani az otthoni gyermekfelügyeletet.
Szerdán indítottunk egy szavazást, ahol titeket, érettségizőket kérdeztünk, visszamennétek az iskolákba április 19-től? Kevesebb mint 24 óra alatt közel 900 szavazat érkezett, de a számláló percről percre emelkedik. A jelenlegi állás alapján azonban a vélemények látványosan elhúztak az egyik irányba.
A jelenlegi tervek szerint április 19-től az általános iskoláktól a középiskolákig mindenhol elindulhat a személyes oktatás. Az érettségik előtt két héttel azonban sokakban felmerül a kérdés, mennyire lehet biztonságosan visszaengedni a diákokat egy olyan közösségbe, ahol csak a tanárok lesznek beoltva. Szavazzatok, szerintetek mi lenne a legjobb döntés.
Az nem kérdés, hogy a harmadik hullám elérte az iskolákat is. Egyre több igazgató dönt az Oktatási Hivatal engedélyével az online oktatás elrendelése mellett, azonban központi döntés még nem született. Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás ebben a helyzetben?