Pótfelvételi 2021: ilyen ponthatárokra számíthattok idén
Összeszedtük a legfontosabb szabályokat, amikre érdemes odafigyelnetek, hamarosan jönnek a végleges ponthatárok.
Összeszedtük a legfontosabb szabályokat, amikre érdemes odafigyelnetek, hamarosan jönnek a végleges ponthatárok.
Tanulmányi eredmények, szociális rászorultság és sporteredmények – ezt mindet figyelembe veszik a kollégiumi pontszámításnál.
Nagyjából másfél hét van még hátra a ponthatárok kihirdetéséig, így nem meglepő, hogy gőzerővel zajlanak a számolgatások. Éppen ezért most összeszedtük a legfontosabb szabályokat, amelyeket nem szabad elfelejtenetek a pontok kalkulálásakor. Lesz szó a minimumponthatárokról, az előzetes ponthatárokról, illetve arról is, hányféleképpen adódhatnak össze a pontjaitok.
Ha mesterképzésre jelentkeztetek, akkor számolnotok kell azzal, hogy rátok teljesen más pontszámítási szabályok vonatkoznak, mint az alap- és osztatlan szakokra felvételizőkre.
Hamarosan kiderülnek a végleges ponthatárok, de ha addig is számolgatnátok egy kicsit, akkor próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát.
Alap-, valamint osztatlan szakokon legalább 280, felsőoktatási szakképzéseken pedig legalább 240 pontot kell elérnetek a sikeres felvételihez. Az azonban nem mindegy, hogy mit számoltok ebbe bele.
Hogy lehet, hogy gazdálkodási és menedzsment szakon akár 22 pont különbség is lehet két egyetem végleges ponthatára között? Mennyiben változhatnak az előzetes ponthatárok június 22-én? Mutatjuk a legfontosabb pontszámítási statisztikákat.
Egyáltalán mit jelent a "régi típusú" érettségi, és pontosan milyen érdemjegyet érnek az egyes százalékok? Többek között ezekre a kérdésekre is válaszolunk.
Összeszedtük, milyen pontszámítási szabályokra számíthattok ezeken a képzéseken.
Ha veletek is előfordult már, hogy eltérő számokat kaptatok, amikor a pontjaitokat számolgattátok, ezt érdemes tudnotok.
A napokban mindenki megtudja az érettségi eredményét - indulhat a számolgatás. Összeszedtük a legfontosabb szabályokat, amit tudni kell a felvételiről, lesz szó a minimumponthatárokról, az előzetes ponthatárokról és az érettségi pontszámításról is.
Arról már számtalanszor írtunk, hogy 2021-ben is kötelező legalább egy emelt szintű érettségi ahhoz, hogy alap- vagy osztatlan képzésre bekerülhessetek. De mi történik akkor, ha ez nem úgy sikerült, ahogy terveztétek?
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk ötödik részében a Pécsi Tudományegyetem (PTE) számainak jártunk utána.
Hány pontot érhettek el a főtárgyakból az érettségin közép- és emelt szinten? Hány százaléktól van meg a kettes vagy éppen az ötös? Összegyűjtöttük a legfontosabb számokat.
Mikor nem indul el egy felvételin meghirdetett szak? Az érettségik után a legtöbben biztosan belevetitek magatokat a pontszámolásba és a felvételi ügyintézésbe. Összeszedtük a legfontosabb szabályokat.
Hogyan és miből számolják a tanulmányi pontokat a felsőoktatási felvételin? És ezekkel maximum hány pontot szerezhettek? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Nem, a címben szereplő összeadást nem írtuk el. A felvételin ugyanis a többletpontokkal maximum 100 pontot szerezhettek. Igen, még akkor is, ha ennél többre lennétek jogosultak.
Az érettségik után a legtöbben biztosan belevetitek magatokat a pontszámolásba és a felvételi ügyintézésbe. De mikor nem indul el egy felvételin meghirdetett szak? Mutatjuk a választ.
Hamarosan újra lehet számolgatni. A felvételi pontjaitokat többféleképpen kiszámolhatjátok majd, de mégis melyik módszer a legjobb, és ki dönti el, hogy melyik szerint történik a számolás?
Milyen esélyekkel indulnak a felvételin azok, akik közepes jegyeket szereztek a középiskolában? Semmi sincs veszve.