Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már csak pár óra, és kiderül, a 141 ezer jelentkező közül ki hol kezdheti meg felsőfokú tanulmányait szeptemberben. Összegyűjtöttük, 2010-ben hány pont kellett a legnépszerűbb szakokhoz, és milyen ponthatárokra számíthatsz idén.
Vasárnap több órán keresztül nem működött rendesen a felvi.hu pontszám-felülvizsgáló szolgáltatása, a rendszer nem engedte a kérelmek leadását – írja az Index.
Körülbelül ugyanannyian szeretnének a felsőoktatásban továbbtanulni idén, mint egy éve: a mostani 141 ezer jelentkező nagy része az alapképzést, a legtöbbjük az államilag támogatott képzési formát választotta. Többen céloztak meg felsőfokú szakképzést, és nőtt az e-felvételizők aránya is. A ponthatárokat csütörtökön hozzák nyilvánosságra, idén is lesz "Pont ott Parti" a Millenárison.
Elstartolt a 2011-es felsőoktatási felvételi időszak: akár már ma postára adhatod a kitöltött jelentkezési lapot, vagy aktiválhatod elektronikus jelentkezésedet.
Közeledtek egymáshoz a ponthatárok a különböző intézmények azonos mesterszakjain, ám továbbra is nehéz kideríteni, hol mennyit ér ugyanaz a tudás - írja a HVG.
Könnyen rögös útra tévedhetnek azok a felvételire készülő diákok, akik nem néznek jól körül az egyetemek-főiskolák kínálatában, és az sem árt, ha ismerik az utóbbi pár év felvételi eredményeit.
Mi az a regisztrációs levél? Mikor lesznek a szóbeli érettségik? Mi a végső határideje a dokumentumpótlásoknak? Meddig lehet módosítani a jelentkezési sorrenden? Itt összegyűjtöttük a legfontosabb határidőket amikre érdemes figyelni a 2010-es felvételi eljárás során.
Pénteken határozzák meg a felsőoktatási keresztféléves ponthatárokat; az idén 5820-an jelentkeztek erre az oktatási formára, kétszer annyian, mint tavaly.
Este nyolctól nyilvánosak az idei felvételi ponthatárok, ha nem jutottál ki a Millenárisra, nálunk élőben követheted a legfrisebb információkat és tudnivalókat na és persze megtudhatod a legfontosabbat: hogy hova vettek fel.
Évek óta vezeti a ranglistát a Budapesti Corvinus Egyetem. Dr. Kerekes Sándort, az intézmény tudományos és oktatási rektorhelyettesét kérdeztük az idei esélyekről.
Egy hét múlva ilyenkor már nyilvánosak lesznek a felvételi pontszámok és lezárul az idei érettségi-felvételi időszak első felvonása (a másodikra még a pótfelvételik formájában várni kell). Addig is érdemes megnézni, hogy tavaly hogy alakultak a ponthatárok, hová kellett a legtöbb és hová a legkevesebb pont a bekerüléshez.
Tavaly óta tarol a turizmus és vendéglátás, a korábban biztos befutónak számító gazdálkodási és menedzsment szak ennek következtében idén is be kell hogy érje a második hellyel. A húsz legnépszerűbb szak listáján nagy nyerteseket és kevésbé nagy veszteseket is találunk, de a mindent eldöntő ponthatárokra még várni kell jövő hét csütörtökig.
Még kb. másfél hónap és lezárul a 2009-es felvételi eljárás. A ponthatárok kihirdetése előreláthatólag 2009. július 23-án lesz, addig azonban van még néhány tennivaló, amire érdemes figyelni. A legfontosabb dátum július 9. Eddig kell beérkezniük a még hiányzó dokumentummásolatoknak, illetve ez az utolsó határidő, amíg még módosítható a jelentkezési sorrend.
2009-ben a felsőoktatási felvételin a 400 + 80-as pontozási rendszer érvényesül. A HVG Diploma 2009 különszámából kiderül, hogy ez a sok pont hogyan adódik össze.
Érettségi után kezdtem csak igazán izgulni - természetesen a felvételi miatt. Ugyanis az új pontszámítási módszer kiszámíthatatlan volt. Emlékszem, kéz a kézben izgultunk a ponthatárok éjszakáján osztálytársaimmal. Igazán szerencsésnek mondhatom magam, mert Magyarország, sőt Európa vezető egyetemére, az Eötvös Loránd Tudományegyetemre sikerült bejutnom. Meglepő módon alacsony volt a ponthatár, mindössze 320 pont elegendő volt ahhoz, hogy felvegyenek germanisztika szakra. Így lett belőlem német szakos hallgató.
Az újév első munkanapjáig, azaz január 5-éig van lehetőségük a még hiányzó dokumentumaikat pótolni azoknak, akik a februárban induló képzésekre az úgynevezett keresztféléves felvételi eljárásban jelentkeztek a felsőoktatásba - közölte az Országos Felsőoktatási Információs Központ.
Megjelent a Felvételi tájoló 2009 című kiadvány, amely a pályaválasztás előtt álló fiataloknak segít eligazodni a felsőoktatási intézmények által meghirdetett szakok világában. A kötetből többek között megtudható, hogy egy adott szakon milyen tantárgyakat kell hallgatni, milyen képességek szükségesek az elvégzéshez és hogy milyenek az elhelyezkedési esélyek a képzés befejezése után. A könyvet, a Felsőoktatási felvételi tájékoztató kiadója és a felvi.hu honlap szerkesztője, az Educatio Kht. munkatársai készítették, így az kiegészíti a többi hivatalos kiadvány tartalmát - adta hírül az Educatio Kht.
Az Országos Felsőoktatási Információs Központ tegnap este közzétett adatai szerint a Kodolányi János Főiskola továbbra is az egyik legkedveltebb célpont a felsőoktatásban továbbtanulni szándékozók körében.