Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mennyit keresnek a tanárok az új jogviszonnyal? Minden, ami segíthet a középiskolai felvételiben. Interjúk pályát elhagyó tanárral és egy Tolkien kutatóval. Mutatjuk, hogy mik voltak a hét hírei.
Tanárballagással hívják fel a figyelmet a pályaelhagyás problémájára, és "a közoktatás egészének tarthatatlan állapotára" november 8-án Budapesten, a Deák Ferenc téren.
A kormány büszke a négy lépcsőben megemelt bérekre, az OECD-adatok alapján ez azonban csak a sereghajtónak elég az oktatási fizetések terén. Egy országot leszámítva minden más országban többet keresnek a pedagógusok.
Hiába tart a tanév már lassan egy hónapja, továbbra is aktuális téma a tanárhiány és a pedagógusok siralmas fizetése. Természetesen a héten sem maradtunk nemzetközi egyetemi rangosok nélkül, és újabb intézmények jelentették be, kötelező a maszkviselés – a hét legfontosabb oktatási híreit szedtük össze.
Pléh Csaba, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Közoktatási Elnöki Bizottságának elnöke szerint békés körülmények között is sokkal jobban kellene építeni a tanárok innovációs erejére.
Nyílt levélben írta meg egy magyartanár, mennyire nagy a baj az iskolájában. Bár igyekszik olyan pedagógus lenni, aki saját tárgyát lelkesen tanítja, heti 56 óra munkával ezt nehéz megvalósítani.
Mit tehet egy pedagógus, ha diákjai rátámadnak vagy erőszakoskodnak vele az órán? A szabályokról Dr. Selmeciné dr. Csordás Máriát, a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) vezető jogtanácsosát kérdeztük.
A pedagógusok bérezése rendszeresen előkerülő téma, hol a jövőre vonatkozó béremelések, hol a jelenlegi súlyos helyzetekről apropóján. De mit mutatnak a kutatási adatok, és mit gondolnak a szakemberek a fennálló helyzetről? Összegyűjtöttük a legfontosabb nyilatkozatokat és a legfrissebb statisztikákat.
Ha a tanárok komoly megbecsülést szeretnének, akkor Kínában, Malajziában vagy Tajvanon kell dolgozniuk - derül ki egy nemzetközi felmérésből, a kutatók azt vizsgálták, hol a legnagyobb a tanárok és a tanítás társadalmi megbecsültsége.