Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Augusztus 9-én éjfélig lehetett leadni a jelentkezéseket az idei pótfelvételire. Hamarosan pedig az is kiderül, hogy ki melyik felsőoktatási intézményben kezdheti meg a tanulmányait szeptemberben. De pontosan mikor lesz a ponthatárhúzás? Itt a válasz.
A 2018-as pótfelvételin is húztak extrém magas ponthatárokat. Volt olyan képzés a felvételin, ahova csak a maximális 500 ponttal vagy éppen 480 ponttal lehetett bekerülni. Mutatjuk a teljes listát.
Nyilvánosságra hozták a 2018-as pótfelvételi ponthatárait: voltak olyan alapszakok, amelyekre közepes érettségivel is be lehetett kerülni, a népszerű szakok zömén azonban 300 és 400 közötti ponthatárokat húztak - annak ellenére, hogy ezeket kizárólag önköltséges, vagyis fizetős formában hirdethették meg az egyetemek és főiskolák.
Ma kiderül, hányan kezdik meg idén szeptemberben tanulmányaikat valamelyik felsőoktatási intézményben, hiszen kihirdetik a 2018-as pótfelvételi ponthatárokat.
Hétfő éjfélig jelentkezhetnek a pótfelvételi eljárásra azok, akik az általános eljárásban egyetlen általuk megjelölt főiskolára, egyetemre sem kerültek be, vagy idén nem jelentkeztek felsőoktatási képzésre - közölte az Oktatási Hivatal.
Hogyan lehet benyújtani a felvételi jelentkezést? Milyen szabályok vonatkoznak a pótfelvételire és milyenek lesznek a ponthatárok? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Kihirdették a 2012-es pótfelvételi ponthatárait: 240-250 ponttal még a legnépszerűbb szakokra is be lehetett jutni, az orvosi karok viszont meglepetést okoztak: a Semmelweis Egyetem fizetős általános orvosi képzéséhez több pont kellett, mint júliusban az államilag finanszírozott helyhez.