Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Évtizedekkel ezelőtt a brit iskolások egy generációja akaratlanul is részt vett egy olyan kezdeményezésben, amely az olvasási készségek fejlesztését célozta – maradandó következményekkel.
Tanárokat kérdeztünk arról, hogy ők miket olvasnak a nyáron, a nyaralásukon, illetve milyen könyveket ajánlanának jó szívvel a diákjaiknak, hogy felélénkítsék a bennük rejlő könyvmolyt.
Köztudott és lassan elfogadott tény, hogy a fiatalabb generációk tagjai sokkal kevesebbet olvasnak könyveket, vagy úgy egyáltalán, mint a nagyszüleik. Azzal viszont kevesebbet foglalkoztak eddig, hogy ez milyen hatással is lesz az agyra, illetve a faji fejlődésre hosszútávon.
Mindkét kategóriában rosszabbul teljesítettek a magyarok, mint a 2017-2018-as felmérésen. Jelenleg a felnőttek csak 6 százaléka képes hosszú, összetett szövegeket értelmezni.
Harry Potter és a bölcsek köve, A Gyűrűk Ura, A kis herceg, Andersen meséi és ezekhez hasonló könyvek is felkerültek a minden idők 100 legjobb gyerekkönyvét jegyző listára. Az említettek mellett egy több mint kétezer éves mesegyűjteményt is beválogattak. Cikkünkben megmutatjuk nektek az első 10 helyezettet.
A jelenségre első sorban az amerikai egyetemisták körében lettek figyelmesek, de a helyzet globálisan is fenn áll. A videómegosztók, az összefoglaló generálók és a ChatGPT világában a diákok nem feltétlenül érzik szükségét a szakirodalmak végig olvasásának.