Nem is lehetne pontosabban ábrázolni, hogy mi a baj az oktatással
Egyre többet hallani, hogy az oktatási rendszernek kellene alkalmazkodnia a diákok egyéni képességeihez és szükségleteihez. Ez a kép tökéletesen összefoglalja a lényeget.
Egyre többet hallani, hogy az oktatási rendszernek kellene alkalmazkodnia a diákok egyéni képességeihez és szükségleteihez. Ez a kép tökéletesen összefoglalja a lényeget.
A mai világ igényeit aligha elégíti ki a jelenlegi oktatási rendszer: nyitottságra, rugalmasságra, az egyéni igényekhez való alkalmazkodásra lenne szükség. Egy izlandi tanár összegyűjtötte az ezt megakadályozó, elavult elemeket, amelyeket az Átlátszó Oktatás adaptált az itthoni helyzetre. Ezekből szemezgettünk.
Finnország oktatása igazi sikertörténet, az ország pedig most az eddigi legnagyobb dobására készül: megszüntetik a tantárgyakat, és témák szerint tanítanak majd. A cél a modern társadalom és a gazdaság igényeihez való jobb alkalmazkodás.
Transzparensekkel és zászlókkal, a spanyol oktatási miniszter lemondását követelve vonultak az utcára egyetemista és középiskolás diákok ezrei Spanyolország negyven városában csütörtökön.
Hoffmann Rózsa kereszténydemokrata képviselő szerint a Magyarországon végrehajtott oktatási reformok egybecsengenek azokkal a gondolatokkal, amelyeket a jó kormányzásról és az oktatás minőségének javításáról szóló, az Európa Tanács parlamenti közgyűlése által megvitatott előterjesztés tartalmaz, "jóllehet a hangsúlyok között vannak különbségek".
Egy friss felmérés szerint a brit iskolavezetők több mint egyharmada, egészen pontosan 37 százaléka azonnal...
Az óvodásoktól az érettségizőkig minden gyerek megérzi majd a brit kormány által tervezett megszorításokat az...
Évi 20 ezer fontos, vagyis majdnem hat és félmillió forintos ösztöndíjra számíthatnak azok a pedagógusok, akik kiváló...
A brit kormány tervei szerint ezentúl az alsó tagozaton is szaktanárok foglalkoznak majd a diákokkal – számolt be a...
Bár 2010 elsősorban a nagy-britanniai és olaszországi egyetemi tüntetésektől és tandíjvitáktól volt hangos, itthon sem unatkozhattunk: a Pécsi Tudományegyetemen tavasszal vesztegetési botrány pattant ki, a Harsányi János Főiskola művészeti képzései miatt került bajba, októberben pedig több tízezres tiltakozás indult az új felsőoktatási koncepció ellen. Az év hírei - kommentár nélkül.
Elfogadta az olasz szenátus az oktatási reformot csütörtökön: a 300 millió eurós megszorításokat tartalmazó csomag alapján több mint 28 ezer felsőoktatási dolgozó veszítheti el munkáját, több egyetemi tanszéket bezárnak, és a hallgatók után járó állami támogatást is csökkentik.
Olaszország-szerte több ezer diák tüntetett szerdán a felsőoktatást érintő, megszorítást előirányzó reformcsomag ellen.
Ismét tüntetnek a diákok Olaszországban, ahol ma szavaz a szenátus az oktatási reformokról. Több ezer hallgató demonstrál Róma legforgalmasabb pontjain, több helyen összecsaptak a rohamrendőrökkel.
Egyre kevesebb brit diák választja a történelem tantárgyat gimnáziumi tanulmányai során, a Nagy-Britanniában bevezetett oktatási reform ugyanis a korábbinál nagyobb szabadságot ad a tanulóknak abban, hogy milyen tantárgyakat tanulnak. A változtatás nagy vesztese – úgy tűnik – a történelem volt.
A főiskolákat és a technikumokat is megszüntetné az elfogadás előtt álló ukrán felsőoktatási törvény: változást a jövő évtől hozhat a dokumentum, mely a bachelor fokozatot négy-ötéves tanulmányi idő után tenné elérhetővé, a mesterdiploma feltételeként pedig még plusz kétéves időszakot írna elő. Előbbit az egyetemeken is, utóbbit már csak az akadémiákon szerezhetnék meg a hallgatók.
Londonban a rendőrökkel is összecsaptak kedden tüntető diákok, akik a tandíj várható drasztikus megemelése ellen tiltakoznak.
Diákok ezrei gyülekeztek kedden az olasz városokban, hogy tiltakozzanak az egyetemi reformcsomag ellen, amelynek az elfogadása a nap folyamán várható a képviselőházban.
Tízezrek - köztük egyetemi és főiskolai hallgatók - vonultak szombat délelőtt utcára Rómában a legnagyobb olasz szakszervezet, a CGIL felhívására.
A nagy-britanniai diáktüntetések után Olaszországban is tiltakoztak az egyetemi és főiskolai hallgatók az oktatási reform és a tanításra fordított összegek több milliárdos csökkentése ellen - több olasz nagyvárosban felvonultak az elégedetlen diákok, a pisai ferdetoronyból például "Nemet a reformokra!" feliratú transzparenst lógattak ki.