Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Most, hogy az újabb nyelvvizsga-amnesztia miatt senkinek sem kell kapkodnia a bizonyítványszerzésben, lesz elég időtök felkészülni az őszi vizsgákra. Cikksorozatunk első részében ehhez hoztunk nektek ingyenes mintafeladatokat.
A kormány a járványhelyzetre való tekintettel idén is elengedte a diplomához előírt nyelvvizsga-követelményt, így nagyjából 25 ezer végzős juthat hozzá az okleveléhez "kedvezményesen".
Szerdán a kormány elfogadta a HÖOK javaslatát, így idén sem szükséges nyelvvizsga a diploma átvételéhez. Pénteken a részletek is megjelentek a Magyar Közlönyben.
A B2-es nyelvvizsgáért 26 és 36 500 forint közötti összeget, a C1-esért 26 és 39 500 forint közötti összeget kell fizetnetek idén - több nyelvvizsgaközpont emelt ugyanis valamennyit az árain.
Szerdán döntött a kormány: idén is kapnak "felmentést" azok, akik a járványhelyzet miatt nem tudták megszerezni a diplomához szükséges nyelvvizsgát. A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) korábbi becslése szerint idén 20-25 ezer végzős egyetemistának gyűlt meg a baja a nyelvtanulással - ők a "nyelvvizsga-amnesztia" nélkül nem kapnák meg a diplomájukat.
Nagyon sokan kérdeztétek tőlünk, hogy született-e döntés az idei nyelvvizsga-amnesztiával kapcsolatban. Bár a tegnapi kormányinfó elmaradt, összeszedtük, mit tudunk eddig.
Eltérően az általános szabályoktól - ahol csak a komplex nyelvvizsga ér többletpontot -, idén az írásbeli vagy a szóbeli részvizsgáért is kaphattok pluszpontokat. Mutatjuk, hogy mennyit.
Vajon az átszabott Színház- és Filmművészeti Egyetemre újonnan felvett oktatóinál is ellenőrzi az Oktatási Hivatal, hogy mindenkinek megvan-e a két nyelvvizsgája? Erre a kérdésre szeretett volna választ kapni Csáki Judit színházkritikus. Elképesztő választ kapott.
Még mindig lehet újat mutatni, ha a tankönyvmentes tanulásról (főleg nyelvtanulásról) van szó. Ha nektek is bejönnek az újítások, ezt az ingyenes appot mindenképp töltsétek le a nyárra.
Nyelvvizsgát szereztetek, de nem tudjátok, milyen adatokat kell megadnotok azért, hogy a felvételin pluszpontot is kapjatok érte? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Arról már számtalanszor írtunk, hogy az első sikeres komplex nyelvvizsga árát visszaigényelhetitek, de előfordulhat vajon, hogy a második vizsga díját is visszatérítsék? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Közeledik a záróvizsga-időszak, a végzős egyetemisták és főiskolások azonban még mindig nem tudják, nyelvvizsga nélkül is megkaphatják-e majd a diplomájukat. A kormány még nem döntött, pedig több mint 25 ezer hallgató sorsa függ ettől.
Idén az udvaron tartják meg a "pótballagásokat" a középiskolák, tíz magyar egyetem került fel a világ legjobbjai közé és elmaradt a nagy "csoda", a béremelés után is csak 190 ezer forintot keres majd egy fiatal oktató. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.