Március 29-ig pályázhattok ingyenes mester- és doktori képzésekre
Három napig jelentkezhettek a dél-koreai állam által kiírt ösztöndíjra, amellyel egy éves nyelvtanfolyamon és két...
Három napig jelentkezhettek a dél-koreai állam által kiírt ösztöndíjra, amellyel egy éves nyelvtanfolyamon és két...
Az informatikai és üzleti tudást ötvözi az ELTE-n és a Műegyetemen induló kétéves nemzetközi mesterképzés, amelyre...
Pénteken éjfélig jelentkezhettetek a 2013 szeptemberében induló alap-, osztatlan- és mesterképzésekre, illetve felsőoktatási szakképzésekre. Attól függően, hogy milyen képzésre felvételiztek, különböző módon dől el, hogy bejuthattok-e állami ösztöndíjas vagy önköltséges képzésre. Összegyűjtöttük a lehetséges variációkat.
Éjfélkor jár le a felsőoktatási felvételi jelentkezési határideje. Ha már van diplomátok, kétéves mesterszakokra is jelentkezhettek: összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat az utolsó pillanatokra.
Összesen 17800 hallgatót vehetnek fel 2013-ban állami ösztöndíjas mesterképzésre az egyetemek, főiskolák. Azt, hogy hogyan oszlanak meg a keretszámok a képzési területek és szakok között, az Oktatási Hivatal tájékoztatása szerint az intézmények határozzák meg. Múlt kedden küldött adatkérésünket ma teljesítették: íme, a számok.
Március 1-ig jelentkezhettek az egyetemek és főiskolák mesterképzéseire. Mennyit kell fizetni szemeszterenként, ha nem jön össze az állami ösztöndíjas hely? Melyek a legnépszerűbb bölcsész- és társadalomtudományi szakok? Íme, a képzések és a tarifák.
Mennyit kell fizetni a legnépszerűbb mesterszakokért? Melyek a legdrágább és a legolcsóbb MA- és MSc-képzések? Íme, a legnépszerűbb gazdasági, műszaki és informatikai szakok tarifái.
A mesterképzésre más felvételi szabályok vonatkoznak, mint az alap- és osztatlan szakokra: az adott mesterszakot...
Változnak-e a pontszámítás szabályai a mesterszakokon? Mivel lehet többletpontot szerezni, és számít-e, milyen az alapszakos diploma minősítése? Íme, a válaszok.
MBA (Master’s of Business Administration), üzleti kommunikáció, ápolói programok és vagyonvédelem – ezekre az online...
Érdekes infografikát találtunk a mesterszakos diploma értékéről: mi a ti véleményetek? Megéri továbbtanulni az alapképzés után?
Hétfő este hozta nyilvánosságra a 2012-es felvételi jelentkezési adatait az Oktatási Hivatal. Az első helyes jelentkezők száma alapján idén a legnépszerűbb mesterszak a vezetés és szervezés, a nemzetközi tanulmányok, valamint a kommunikáció és médiatudomány lett. A lista aligha lepte meg a felvételizőket, ezek a képzések évek óta több ezer BA- és BSc--diplomást vonzanak.
2011-ben összesen 25 506-an döntöttek úgy, hogy főiskolai, BA- vagy BSc-diplomájuk után továbbtanulnak.
Pár nap késéssel ugyan, de nyilvánosságra hozta az oktatási államtitkárság a 2012-es mesterképzéses keretszámokat is. Itt találjátok a táblázatot arról, hány állami ösztöndíjas hallgatót vehetnek fel az egyetemek, főiskolák MA- és MSc-szakokra.
Több mint 7800 BA- és BSc-diplomás hallgatót vettek fel mesterképzésre idén: a legnépszerűbbek a tanári szakok, de a nemzetközi tanulmányok, a kommunikáció és médiatudomány, a vezetés és szervezés, valamint a pszichológia is bekerült a top ötbe.
Egyre kevesebben érdeklődnek a tanári mesterszakok iránt: míg a Debreceni Egyetemen néhány évvel ezelőtt százötven-kétszáz nappali tagozatos hallgató volt a pedagógusképzéseken, idén már csak hatvan-hetven.
Egyre népszerűbbek a mesterképzések - kérdés azonban, kinek érdemes továbbtanulnia az alapképzés után, és mennyit ér a magasabb szintű diploma.
Tízből négy elsőéves hallgató külföldön is szeretne tanulni, minden második gólya a hároméves alapképzés után mesterszakra is jelentkezne, a diploma megszerzése után jelentős részük multicégnél dolgozna – derül ki a Budapesti Gazdasági Főiskola diplomás pályakövetési vizsgálatából.
Újabb két egyetemi szak indul a Pécsi Tudományegyetem (PTE) szekszárdi karán, amelynek névváltozásáról és fejlesztési tervéről csütörtökön döntött az egyetem szenátusa.
Az elsőhelyes jelentkezések számát tekintve a Debreceni Egyetem (DE) a legnépszerűbb vidéki felsőoktatási intézmény, csak az Eötvös Loránd Tudományegyetem előzi meg - közölte Fábián István egyetemi tanár, rektor.