Mesterszakos ponthatár: aki nem szerez legalább ennyit, bukja a felvételit
Milyenek a pontszámítási szabályok a mesterszakos felvételin? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Milyenek a pontszámítási szabályok a mesterszakos felvételin? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Ahogy az alap- és osztatlan szakokra, úgy a mesterképzésekre is február 15-ig lehet jelentkezni. A szakok felvételi követelményei és a pontszámítási szabályok intézményenként különböznek, de vannak általános szabályok is. Ezeket gyűjtöttük össze.
Egy év alatt 38 százalékkal nőtt az angol nyelvű egyetemi, főiskolai képzések száma Németországban, Franciaországban...
Kilenc hónapos svájci mesterképzésre jelentkezhettek az előadóművészet, építőművészet, film- és videoművészet...
Milyen alap- és mesterszakokra vették fel a legtöbb hallgatót az egyetemek és főiskolák?
"International Relations: Europe in the Visegrad Perspective" címmel közös angol nyelvű mesterképzést indít a...
Három napig jelentkezhettek a dél-koreai állam által kiírt ösztöndíjra, amellyel egy éves nyelvtanfolyamon és két...
Az informatikai és üzleti tudást ötvözi az ELTE-n és a Műegyetemen induló kétéves nemzetközi mesterképzés, amelyre...
Pénteken éjfélig jelentkezhettetek a 2013 szeptemberében induló alap-, osztatlan- és mesterképzésekre, illetve felsőoktatási szakképzésekre. Attól függően, hogy milyen képzésre felvételiztek, különböző módon dől el, hogy bejuthattok-e állami ösztöndíjas vagy önköltséges képzésre. Összegyűjtöttük a lehetséges variációkat.
Éjfélkor jár le a felsőoktatási felvételi jelentkezési határideje. Ha már van diplomátok, kétéves mesterszakokra is jelentkezhettek: összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat az utolsó pillanatokra.
Összesen 17800 hallgatót vehetnek fel 2013-ban állami ösztöndíjas mesterképzésre az egyetemek, főiskolák. Azt, hogy hogyan oszlanak meg a keretszámok a képzési területek és szakok között, az Oktatási Hivatal tájékoztatása szerint az intézmények határozzák meg. Múlt kedden küldött adatkérésünket ma teljesítették: íme, a számok.
Március 1-ig jelentkezhettek az egyetemek és főiskolák mesterképzéseire. Mennyit kell fizetni szemeszterenként, ha nem jön össze az állami ösztöndíjas hely? Melyek a legnépszerűbb bölcsész- és társadalomtudományi szakok? Íme, a képzések és a tarifák.
Mennyit kell fizetni a legnépszerűbb mesterszakokért? Melyek a legdrágább és a legolcsóbb MA- és MSc-képzések? Íme, a legnépszerűbb gazdasági, műszaki és informatikai szakok tarifái.
A mesterképzésre más felvételi szabályok vonatkoznak, mint az alap- és osztatlan szakokra: az adott mesterszakot...
Változnak-e a pontszámítás szabályai a mesterszakokon? Mivel lehet többletpontot szerezni, és számít-e, milyen az alapszakos diploma minősítése? Íme, a válaszok.
MBA (Master’s of Business Administration), üzleti kommunikáció, ápolói programok és vagyonvédelem – ezekre az online...
Érdekes infografikát találtunk a mesterszakos diploma értékéről: mi a ti véleményetek? Megéri továbbtanulni az alapképzés után?
Hétfő este hozta nyilvánosságra a 2012-es felvételi jelentkezési adatait az Oktatási Hivatal. Az első helyes jelentkezők száma alapján idén a legnépszerűbb mesterszak a vezetés és szervezés, a nemzetközi tanulmányok, valamint a kommunikáció és médiatudomány lett. A lista aligha lepte meg a felvételizőket, ezek a képzések évek óta több ezer BA- és BSc--diplomást vonzanak.
2011-ben összesen 25 506-an döntöttek úgy, hogy főiskolai, BA- vagy BSc-diplomájuk után továbbtanulnak.
Pár nap késéssel ugyan, de nyilvánosságra hozta az oktatási államtitkárság a 2012-es mesterképzéses keretszámokat is. Itt találjátok a táblázatot arról, hány állami ösztöndíjas hallgatót vehetnek fel az egyetemek, főiskolák MA- és MSc-szakokra.