Így készülhettek fel a matekérettségire két hét alatt
Hamarosan itt az érettségi, de hogyan érdemes készülni az utolsó hetekben? Most minden fontos kérdésre válaszolunk a Studium Generale szakértőjének segítségével.
Hamarosan itt az érettségi, de hogyan érdemes készülni az utolsó hetekben? Most minden fontos kérdésre válaszolunk a Studium Generale szakértőjének segítségével.
A matekérettségin sem maradtok segítség nélkül, ha jól ismeritek az egyetlen legális puskát: a függvénytáblázatotokat. De hogyan kell jól használni? Most minden fontos kérdésre válaszolunk a Studium Generale szakértőjének segítségével.
A 2016/17-es tanév országos kompetenciamérésének matematikai feladataiból állítottunk össze nektek egy kvízt. A feladatok a 10. évfolyamosok számára készültek. Hibátlan lesz?
Matematikai igaz-hamis kvízzel gyakorolhattok a közelgő matekérettségire, de azt is kipróbálhatjátok, meg tudjátok-e oldani a korábbi érettségi feladatokat. Három kvízzel segítünk az érettségire készülésben.
Matematikai igaz-hamis kvízzel gyakorolhattok a közelgő matekérettségire. A kérdéseket az előző évek érettségi feladatsoraiból válogattuk. Lássuk, hányat találtok el.
Érettségire készültök, de matek nem tartozik a kedvenceitek közé? Próbáljátok ki a következő három ingyenes appot.
Ezzel a kvízzel begyakorolhatják a matematikai érettségi egyik feladattípusát. Különböző évek feladatsoraiból válogattunk. Lássuk, hány pontot értek el.
Vajon ti meg tudnátok oldani a következő feladatot? Most minden kiderül.
Érdekes feladatot találtunk, amely a matematikai fogalmak ismeretét ellenőrzi. Ne aggódjatok, csak elsőre tűnnek nehéznek.
Hozzátartozik a kérdéshez, hogy az illető 13 éves, és az eredményért a világ legokosabb gyerekének választották.
Székelyhidi László elnyerte a német "nemzeti Nobel-díjnak" is nevezett Leibniz-díjat.
Egy kis gyakorlás senkinek sem árt a hétvégén. Ti meg tudnátok oldani ezt a feladatot?
Nálunk ma ez a nap képe. Ha értitek, akkor ti is nagyon jól ismeritek ezt a helyzetet, ha nem, akkor kérdezzetek meg egy matektanárt, ő tuti érteni fogja.
A geometria nem csak a térlátáson múlik. Ebben a feladatban a fogalmakat és a meghatározásokat kell ismerni. Ti mindet össze tudjátok párosítani a helyes képpel?
Sokakon kifoghat ez a matekpélda. Mennyire jó a térlátásotok? Elsőre meg tudjátok mondani a helyes választ? Ezzel a feladattal most tesztelhetitek a tudásotokat.
A feladat persze nem okozhat nehézséget, ha képben vagytok a matekkal, és helyesen tudjátok alkalmazni a nevezetes azonosságok szabályait. Érdemes jól megtanulni ezeket a szabályokat, hiszen az érettségin is előfordulhatnak. Vajon nektek elsőre hibátlan lesz a feladat?
Nincs is jobb, mint a hétvégi pihenés közben egy ilyen feladatot megoldani. Kell hozzá egy kis szerencse is.
Ki ne tudna válaszolni arra a kérdésre, mennyi 7 x 11 - 12? Vagy hogy 115 x 22? A következő teszt egy-két kérdésénél mégis alaposan át kell gondolnotok a választ.
Ez a feladat akár egy komolyabb fejtörőnek is beillene. Lássuk, mennyire jó a térlátásotok.
Egy 190 oldalas könyv és egy 94 oldalas munkafüzet - matematikából egy másodikos diáknak ezen a két kiadványon kell átverekednie magát a tanév végéig, hívja fel a figyelmet Youtube-ra feltöltött videójában Esti Nóra Waldorf-pedagógus.