SOS matekérettségi: ezek a leggyakoribb hibák az írásbelin
Folyamatos számológép-használat, válaszok megadása ceruzával – mutatjuk a listát.
Folyamatos számológép-használat, válaszok megadása ceruzával – mutatjuk a listát.
Milyen részekből áll az emelt szintű, írásbeli matekérettségi? Milyen témakörök kerülhetnek elő a feladatsorban, és hány pontot szerezhettek összesen? Mutatjuk a részleteket.
Ha ezekre figyeltek, több pontot is „megmenthettek”.
Ha sikerült elérnetek a kettes alsó határát, akkor nektek ezzel nem kell foglalkoznotok.
A közép- és az emelt szintű matekérettségin is két-két feladatsort kell kitöltenetek. Mutatjuk, milyen feladattípusokra kell számítanotok a vizsga első, illetve második részében.
Mit vigyetek magatokkal a holnapi matekérettségire? Itt a legális puskák listája.
A középszintű vizsgán a rendelkezésetekre álló idő is kevesebb egy órával, mint emelt szinten.
Mutatjuk, hogy a feladatsorok összeállításakor milyen tartalmi arányok az irányadók.
Ismét listába szedtük, milyen legális puskákat használhattok a vizsgákhoz, sőt azt is, mire lehet még szükségetek holnaptól. Ezeket semmiképpen ne hagyjátok otthon.
Mit érdemes átnéznetek, ha úgy érzitek, a matek nem az erősségetek? Hogyan lehet a legkönnyebben pontokat szerezni a vizsgán? Cikksorozatunk hatodik – és egyben utolsó – részében ezekre a kérdésekre kerestük a választ.
Milyen témákat érdemes átnézni matekból az érettségi előtti hétvégén? Mi az a pont, amikor már el kell engedni a gyakorlást, és a pihenésre kell koncentrálni? Cikksorozatunk ötödik részében ismét Krasznai Blankával, a Studium Generale (SG) matematika szekcióvezetőjével beszélgettünk.
Milyen témakörök okoznak problémát a legtöbb diáknak a matekérettségin? Milyen apró hibákkal szoktak pontokat veszíteni a vizsgázók? Cikksorozatunk negyedik részében ezekre a kérdésekre kerestük a választ.
Az Oktatási Hivatal tájékoztatójából kiderül, mely témakörök és milyen arányban fordulhatnak elő a vizsgán.
A legális puskák nagyon sokat tudnak segíteni az érettségin. Nincs ez másképp matekból sem, ahova többek között számológépet és függvénytáblát is vihettek magatokkal. De mikor tudnak valóban hasznosak lenni ezek az eszközök? Cikksorozatunk harmadik részében erre keressük a választ.
Alig másfél hét múlva kezdődnek az idei érettségik. Mutatjuk, hogyan tudtok gyakorolni a matekvizsgára az utolsó pillanatokban.
Hamarosan eljön a nagy nap, amikor ott fogtok ülni a feladatsorok felett, és el kellene kezdenetek megoldani őket. De mégis hogyan? Melyik feladatot érdemes először megoldani, és mi az, amit jobb, ha a végére hagytok? Cikksorozatunk második részében többek között a jó időbeosztásnak jártunk utána.
Gondban vagytok a statisztikával? Esetleg a logaritmus vagy éppen a geometria megy nehezebben? Egy hiánypótló YouTube-csatornának köszönhetően már néhány óra alatt bővülhet a matekérettségihez szükséges tudásotok.
Ha úgy érzitek, szükségetek lenne még egy kis gyakorlásra a matekérettségihez, esetleg vannak fekete foltok a tananyagban, akkor jó helyen jártok, ugyanis most egy olyan oldalt ajánlunk, amelynek a segítségével témakörök szerint készülhettek a vizsgára.
Már csak néhány hét, és kezdődnek az írásbeli érettségik, ezért most listába szedtük, milyen legális puskákat használhattok a vizsgákhoz. Ezeket semmiképpen ne hagyjátok otthon.
Ha ti is azoknak a táborát erősítitek, akik számára a matek a legnagyobb mumus, akkor most jó hírünk van, egy ismert felkészítőtanár segítségével készülhettek a vizsgákra - teljesen ingyen.