Ehhez a Facebook-csoporthoz érdemes csatlakozni, ha idén érettségiztek (és tételekre lenne szükségetek)

Egy héttel az érettségi előtt a legtöbben már csak ismételnek, esetleg már a szóbelire készülnek. Vagy nem? Bárhol is tartotok a felkészülésben, hoztunk egy csoportot, ahova minden idén érettségizőnek érdemes belépni.

  • Eduline

Ha még mindig a matekérettségi miatt izgultok, vagy éppen a töriatlaszok, számológépek világában vesztetek el, esetleg kidolgozott tételeket osztanátok meg vagy szereznétek be a többiektől, lépjetek be az Érettségi 2022 nyilvános Facebook-csoportba.

A csoport ugyanis azért jött létre, hogy a diákok segíthessék egymást a 2022-es érettségin. "Jöhetnek adminisztrációs, tananyaggal kapcsolatos kérdések, tételkidolgozások, hasznos oldalak stb." - írják az adminok.

Ha másfajta segítséget szeretnétek, akkor kövessétek a szaktanárokkal készülő cikksorozatunkat. Arról már korábban volt szó, hogyan kell maxpontos töriesszét írni és milyen témakörök kerülnek elő szinte mindig az írásbelin, sőt arról is írtunk már, hogyan kell okosan atlaszt használni. Persze nem csak a töri került elő, azt is megtudtuk, matekon mi a legnagyobb mumus, és hogyan lehet elkerülni a leggyakoribb bakikat.

Bő egy hét múlva kezdődik a májusi érettségi, a matek pedig sokaknak okoz álmatlan éjszakákat. Mutatunk néhány YouTube-csatornát, amelyekkel sok témakört átismételhettek.

Hozzászólások

A sötét anyagot is kutatta az új felsőoktatási államtitkár: mit kell tudni Katz Sándorról?

Lannert Judit bejelentette, hogy Katz Sándor lesz az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium felsőoktatásért felelős államtitkára. A nemzetközileg ismert elméleti részecskefizikus az Magyar Tudományos Akadémia egyik legfiatalabban megválasztott tagja, kutatásai során pedig a sötét anyaghoz kapcsolódó elméleti kérdésekkel és a kvark-gluon plazma vizsgálatával is foglalkozott.

Mozgáskorlátozott embereknek fejlesztett videójáték-kontrollert egy magyar diák – fődíjat nyert vele egy rangos amerikai versenyen

Sokan természetesnek veszik, hogy egy videójáték elindításához csak kézbe kell venni a kontrollert. Mozgáskorlátozott emberek milliói számára azonban ez sokszor egyáltalán nem magától értetődő. Ezen változtatna Vida Ákos, aki olyan speciális, kontrollerre csatlakoztatható eszközt fejlesztett, amellyel akár egy kézzel vagy fejmozgással is lehet játszani. Találmányával az egyik legrangosabb amerikai innovációs versenyen is elindult, ahol végül a 15 ezer dolláros fődíjat is elnyerte.