Három téma, amit ha tudtok a matekérettségin, már megvan a kettes

Hamarosan elindul az utolsó nagy hajrá az érettségi előtt, a Mateking pedig röviden összeszedte, milyen témákat kell tudnotok, hogy meglegyen a kettes.

Az érettségi felkészítőket is kínáló oldal alaposan átvizsgálta az ismétlődéseket az elmúlt 10 év matek érettségi feladatsoraiban és kiderítették, hogy a legtöbb pontot ezzel a három témakörrel húzhatod be:

  • valószínűségszámítás
  • számtani és mértani sorozatok
  • statisztika

Milyen lesz az idei matekérettségi?

Az első feladatlap 10-12 feladatot tartalmaz, itt többnyire alapfogalmak, definíciók, egyszerű összefüggések kerülhetnek elő. Erre 45 percet kaptok, és maximum 30 pontot lehet szerezni - olvasható az Oktatási Hivatal tájékoztatójában. Ha letelt a 45 perc, a feladatlapokat begyűjtik, és jön a következő kérdéssor.

A második feladatlapot 135 perc alatt kell megoldanotok, és összesen 70 pontot lehet gyűjteni – ez további két részre oszlik, de a feladatok megoldásának sorrendjéről itt már ti dönthettek. A II/A rész három, egyenként 9-14 pontos feladatot tartalmaz. Ezek már nem olyan felépítésűek, mint az első 12 kérdés: a feladatok több részkérdésből állnak.

Az idei érettségi felkészüléséhez itt találtok segítséget.

Hozzászólások

Nem minden iskolában emelkedett 10 százalékkal a pedagógusok fizetése

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint központi számítási hiba miatt nem volt megfelelő fedezete a pedagógusok idei, 10 százalékos béremelésének. Bár a kormány utólag korrigálta az előirányzatot, a szakszervezet úgy látja: a késlekedés miatt az emelés egy része nem egységesen valósult meg. Voltak olyan iskolák, ahol a rendelettel ellentétben nem érte el a 10 százalékot a béremelés.

OKM: mikor lesznek 2026-ban?

A digitális országos kompetenciamérést az iskoláknak 2026. március 23. és 2026. május 29. között kell lebonyolítani a Hivatal által meghatározott ütemezés szerint.