Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Összesen 9122-en jelentkeztek a Budapesti Corvinus Egyetemre, közülük 5813-an első helyen jelölték meg az intézményt, az összes leadott jelentkezések száma meghaladja a húszezret.
Több mint tízezren jelölték meg a 2019-es jelentkezési lapon a gazdálkodási és menedzsment képzést, ezzel ismét ez a legnépszerűbb alapképzés a felsőoktatásban. Utánajártunk, hányan felvételiznek a többi gazdasági alap- és osztatlan szakra.
Gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, mérnökinformatikus – ez a 2019-es felvételi három legnépszerűbb alapszakja. Nyilvánosságra hozták a jelentkezési statisztikákat, idén összesen 112 034-en jelentkeztek egyetemre és főiskolára.
Mire számíthattok, ha a legnépszerűbb képzések közül válogattok? Milyenek az idei előzetes ponthatárok és hány ponttal lehetett tavaly bekerülni az egyetemekre? Minden kérdésre válaszolunk.
Gazdasági, műszaki, informatikai, jogi képzések – évről évre ezek a legnépszerűbbek a felsőoktatási felvételin, a legtöbb diák által választott szakra, a gazdálkodási és menedzsmentre tavaly például több mint 4200-an jelentkeztek. A népszerűségi listán előkelő helyen szerepel a mérnökinformatikus, a pszichológia, a gépészmérnöki, a kereskedelem és marketing, a turizmus-vendéglátás, a programtervező informatikus szak is. Nem véletlenül: az informatikai, műszaki és gazdasági területen végzett diplomásokra van a legnagyobb igény a munkaerőpiacon, ez pedig a fizetéseken is jól látszik.
Február 15-ig jelentkezhettek az idei felvételire. De mire számíthattok, ha a legnépszerűbb képzések közül válogattok? Milyenek az idei előzetes ponthatárok és hány ponttal lehetett tavaly bekerülni az egyetemekre? Minden kérdésre válaszolunk.
Több mint ötezren jelentkeztek a keresztféléves felvételire, közülük 3574-en mesterképzésre, 414-en alapszakra, 96-an felsőoktatási szakképzésre kerültek be.
Gazdálkodási és menedzsment, mérnökinformatikus, ápolás és betegellátás - ezek voltak a legnépszerűbb alapszakok a 2018-as felvételin. De milyenek voltak a tavalyi ponthatárok ezeken a képzéseken? Mutatjuk a 2019-es előzetes ponthatárokat is.
Többen jelentkeztek és jutottak be mérnök szakokra 2018-ban a hazai felsőoktatási intézményekben, mint tavaly, vagyis évről évre – ha lassan is - növekszik az érdeklődés a műszaki- és természettudományok iránt.
A legnépszerűbb szakok sorrendben a gazdálkodási és menedzsment, a mérnökinformatikus és az ápolás és betegellátás. Megnéztük, mi vár azokra, akik a népszerű szakok egyikét választják, és felvételt is nyernek.
Összesen 75 ezer 230 hallgatót vettek fel valamelyik felsőoktatási intézménybe, ami 2500-zal több, mint tavaly - mondta Horváth Zita, az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára csütörtök reggel az M1 aktuális csatornán.
Mérnökinformatikus, gépészmérnöki, programtervező informatikus: ezekre az alapszakokon szerzett nappali tagozatos, állami ösztöndíjas férőhelyet a legtöbb jelentkező.
Kommunikáció- és médiatudomány, nemzetközi tanulmányok és szociológia - ezek a legnépszerűbb gazdasági alapszakok a 2018-as felvételin. A magas ponthatárok ellenére idén is több ezren jelentkeztek ezekre a képzésekre.
Milyen ponthatárokat húztak a legnépszerűbb műszaki alapképzéseken? Hány pont kellett az állami ösztöndíjas helyhez a villamosmérnök, a műszaki menedzser, a gépészmérnök vagy éppen a mechatronikai mérnök képzésen?