Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A legtöbb egyetemen 320-470 ezer forint között mozognak a tandíjak összegei, de van egy két drágább; 700 ezer forintos, vagy egymilliót is meghaladó kivétel.
Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.
A legmagasabb bekerülési arány a jogász, a legalacsonyabb pedig a pszichológia képzéseken volt. Megnéztük, hogy 2024-ben a jelentkezők hány százaléka jutott be az idei év tíz legnépszerűbb egyetemi képzésére.
Hamarosan kiderül, ki hol kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait: július 23-án nyilvánosságra hozzák a 2025-ös felvételi ponthatárokat. Összefoglaltuk, mire számíthattok, ha a tavalyi számokat vesszük alapul — legyen szó a rekordmagas vagy a legalacsonyabb pontszámokról.
Átlagosan bruttó 400-500 ezer forintot keresnek havonta a friss diplomások a 2025-ös felsőoktatási felvételi öt legnépszerűbb képzésének elvégzése után.
Jobb esetben 250-350 ezer forint közötti összeg, rosszabb esetben viszont akár a 700 ezer forintot, sőt, az 1,3 millió forintot is meghaladhatja a tandíj összege a 2025-ös felsőoktatási felvételi legnépszerűbb képzésein.
130 ezer felvételizőnek kell megküzdenie a januárban súlyosan csökkentett számú állami ösztöndíjas férőhelyekért. A legnagyobb verseny idén is a gazdasági, műszaki és informatikai képzéseken lesz.
Kihirdették a 2025-ös keresztféléves felvételi ponthatárait. Mutatjuk, hogyan alakulnak a ponthatárok azokon az alapszakokon, ahova a legtöbben jelentkeztek.
Akár az első vagy az utolsó féléveteket kezditek az egyetemen, érdemes tudnotok, hogy milyen fizetésre számíthattok, ha megkapjátok a diplomátokat. Összegyűjtöttük, mennyit kereshettek a 2024-es felvételi 5 legnépszerűbb szak elvégzésével.
Bár a meghirdetett képzések többsége önköltséges volt, akadtak a legnépszerűbb szakok esetében is állami ösztöndíjas férőhelyek, amiken ezúttal is magas ponthatárokat húztak. Mutatjuk, milyen pontokkal lehetett bekerülni az öt legnépszerűbb alapképzésre a 2024-es pótfelvételin.
200 ezer forintos képzést alig találni, átlagosan 300-400 ezer forintot kell félévente fizetni a tandíjakért. Megnéztük, mennyit kell fizetnie azoknak a frissen felvett hallgatóknak, akik a nappali alapképzésüket önköltséges formában fogják végezni szeptembertől az egyetemen.
Közel 121 ezren jelentkeztek idén valamelyik magyar egyetem alap, osztatlan- vagy mesterképzésére. Mutatjuk, hogyan alakulnak a ponthatárok a legnépszerűbb alap- és osztatlan szakokon.
Már csak néhány óra, és kiderül kit vettek fel egyetemre. Idén 120 990-en jelentkeztek valamelyik egyetem 2024 szeptemberben induló alap, osztatlan- vagy mesterképzésére.