Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A következő félévben a kollégiumi díjak jellemzően havi 9.000 és 22.000 forint között alakulnak, azonban az önköltséges képzésben részt vevő hallgatóknak ennél magasabb összeggel is számolniuk kell.
A ponthatárok kihirdetése után eldől, ki hol kezdheti meg tanulmányait szeptemberben – sokak számára azonban ezzel egy újabb kihívás következik: sürgősen lakhatást kell találniuk, méghozzá egy egyre dráguló albérletpiacon.
A nyári időszakban, amikor sok egyetemista a szakmai gyakorlat vagy más elfoglaltságok miatt nem tud hazaköltözni, az egyik legégetőbb kérdés a megfizethető lakhatás megtalálása. Budapesten az albérletárak már jó ideje az egekben járnak és sok diák számára egyre inkább elérhetetlenné válik egy megfelelő otthon bérlése. Ezért megnéztük, hogy mennyibe kerülnek idén a nyári kollégiumok.
Az egyetemi felvételit követően az egyik legfontosabb és vélhetően legnagyobb kihívás a megfelelő lakhatás megtalálása. Összeszedtünk mindent, amit érdemes tudnotok a lakásárakról, a kollégiumi jelentkezésről és arról, milyen megoldások vannak, ha ezek közül egyik sem jön össze.
Az egyetem elkezdése rengeteg kiadással járhat, pláne, ha tandíjat vagy albérletet is kell fizetnetek. Sok hallgató pedig a tanulmányai mellett nem tud állandó munkát vállalni. Ilyen esetben opció lehet a diákhitel. Összegyűjtöttük, mit kell tudnotok, ha hitelt szeretnétek felvenni.
Az egyetemre készülők már túl vannak a nehezén, július 24-én kihirdették a ponthatárokat és kiderült, kik kezdhetik a felsőoktatási tanulmányaikat az őszi időszakban. A félévkezdés előtt azonban még van egy nagy kérdés azok számára, akik nem a lakóhelyük közelében fognak egyetemre járni: milyen lakhatási lehetőségeik vannak az egyetemistáknak?
Bár Budapesten is az egekben vannak a lakásárak, közel sem itt kerül a legtöbbe saját lakást vásárolni. Mutatjuk, milyenek az árak más európai városokban.
Vége a félévnek, de nem akartok hazaköltözni a nyárra? A legtöbb egyetem a szünetben is biztosít lakhatást a hallgatók számára. Mutatjuk, milyen árakkal kell számolnotok, ha a nyári kollégiumot választjátok.
Mivel az egyetemek közelében nincsenek megfizethető áron elérhető szállások, a nemzetközi hallgatók a távolabbi városokban keresnek lakhatást. Hogy megspórolják az utazással járó időt és költséget, gyakran az egyetemek állandóan nyitva tartó helyiségeikben töltik az éjszakát.
Az idei őszi félévre rekordszámú felvételiző – összesen 126 449 fő - jelentkezett a hazai felsőoktatásba, akik közül végül 94 785-en sikeresen be is kerültek valamilyen képzésre. A tavalyi évhez képest ez a létszám több mint húszezerrel nagyobb. Állami ösztöndíjjal támogatott képzésre 74 484 fő jutott be, míg önköltségesre 20 301 jelentkező.