Mi megmondtuk: Tényleg jön az országos kollégiumbővítési terv
Százmilliárdos tétel lesz, de több évtizedes lemaradást pótolnak be.
Százmilliárdos tétel lesz, de több évtizedes lemaradást pótolnak be.
Országszerte számos olyan felsőoktatási kollégium található, melyben az 1970-es évek óta nem történt érdemi modernizáció, ráadásul több ezerrel kevesebb a férőhely, mint amire valós igény lenne a hallgatók körében. Egy felújítási és bővítési stratégia készül, melyet bármikor bejelenthetnek.
Évek óta probléma a kollégiumi férőhelyek alacsony száma, minden negyedik jelentkező lemaradt az olcsó szállásról.
A fiatalok lakhatási problémáinak kezeléséről, az egyetemi, főiskolai és kollégiumi ingyenes wifiről, valamint a politikai ifjúsági szervezetek felsőoktatási jelenlétéről egyeztetett a Fidelitas és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK): bár az utóbbi ügyben eltérő az álláspontjuk, a lakhatás és az internetelérés fejlesztésében közös nevezőre jutottak.
Állapotuktól függetlenül népszerűek a felsőoktatási intézmények kollégiumai - írja csütörtöki számában a Napi Gazdaság. A férőhelyért 9-23 ezer forintot kell fizetni.
Kihirdették a 2014-es felvételi ponthatárait, így a legtöbb felvételiző már tudja, melyik egyetemen, főiskolán kezdi meg tanulmányait szeptemberben. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat azoknak, akik úgy tervezik, kollégiumba költöznek.
Mennyit kell fizetni a kollégiumi helyekért a vidéki egyetemeken és főiskolákon? Mekkora kiadással számolhatnak az önköltséges képzések hallgatói? Cikksorozatunk második része.
Mennyit kell fizetni az egyetemi kollégiumi helyért? Lakhatnak-e kollégiumban az önköltséges szakok hallgatói?
Hol kell felvételizni az egyetemi, főiskolai kollégiumba? Meddig adhatjátok be a pályázatot, és mi alapján döntenek arról, hogy bekerültök-e? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Míg más diákok évekig zsúfolt kollégiumi szobákban laknak, a University of California hallgatóira luxuskörülmények...
Kollégiumi férőhelyekre és albérleti támogatásra írt ki pályázatot a következő tanévre kaposvári egyetemisták és főiskolások számára a város önkormányzata, mely erre a célra, illetve különböző ösztöndíjakra az idén összesen 40 millió forintot különített el - közölte a városháza.
Tandíj, költségtérítés, BKV-bérlet, kollégium vagy albérlet – félévente akár egymillió forintba is kerülhet a tanulás. Minden harmadik hallgató dolgozik azért, hogy legyen miből tandíjat vagy költségtérítést fizetni, 53 százalékuk pedig a tankönyvekre és a vizsgadíjakra teremti elő saját erejéből a pénzt a Modern Üzleti Tudományok Főiskolájának felmérése szerint.
2011 szeptemberében felújított épületbe költözhetnek a Pécsi Tudományegyetem Jakabhegyi és a Szántó Kollégium lakói – írja a Pécsi Napilap.