Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az angolul tiny house movement olyan mozgalmat takar, amiben a szabad és költséghatékony élet reményében a teret apró otthonokra cserélik az emberek. De kinek ajánlott egyáltalán belevágni egy ilyen kalandba?
A kollégiumi életről nem a luxus az első szó, ami az ember eszébe jut. Nem kell azonban lemondani a kényelemről, amennyiben valaki hajlandó magasabb összeget fizetni lakhatásáért - mutatjuk a legmenőbb topkolikat.
Csak a védettségi igazolvány bemutatása után lehet beköltözni több egyetemi kollégiumba, azok a hallgatók, akik nem oltatták be magukat koronavírus ellen, nem kaptak férőhelyet – tudta meg az Eduline. Az innovációs minisztérium is azt javasolja a felsőoktatási intézményeknek, hogy a kollégiumokat „lehetőség szerint” csak beoltott hallgatók használják, de az erre vonatkozó szabályokról az egyetemek, főiskolák döntenek.
Szerintük az egyetem számtalan szabályt megszegve szervezte meg a ki- és átköltöztetéseket. A BME Építőmérnöki Karának hallgatói érdekképviselete komoly állásfoglalást adott ki a kollégiumi beköltözések miatt.
Egyeztetésbe kezdett a HÖOK a kollégiumi férőhelyek kapcsán - erre azért van szükség, mert az egyetemeknek pont a félév kezdetén több mint 5000 kollégiumi férőhelyet kell "átadnia" a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus miatt.