Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mennyit kell fizetni a kollégiumi helyekért a vidéki egyetemeken és főiskolákon? Mekkora kiadással számolhatnak az önköltséges képzések hallgatói? Cikksorozatunk második része.
Hol kell felvételizni az egyetemi, főiskolai kollégiumba? Meddig adhatjátok be a pályázatot, és mi alapján döntenek arról, hogy bekerültök-e? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Nemcsak az iskolákban lesz kötelező szeptembertől az erkölcstan és a családi életre nevelés, hanem a kollégiumokban is - egy minisztériumi tervezet új tantárgyakkal egészítené ki a kollégiumi tantervet.
Évi hárommillió forintnak megfelelő díjat fizetnek az Egyesült Államok legdrágább egyetemi kollégiumainak lakói - igaz, a borsos árért teljes ellátás és felszerelt campus jár. Galéria.
Mégsem veszi át az állam az egyetemi menzák, büfék, kollégiumok és sportpályák működtetését – tudta meg az eduline. Bár a hallgatói szolgáltatások központosításának előkészítésén már több mint egy éve dolgoznak, a fejlesztési minisztérium most elismerte: a terv megvalósítása kockázatos és drága.
Az Egyesült Államokban négyből három egyetemista dolgozik, átlagosan 1200 dollárért egy hónapban. Bár kint ez nem számít magas összegnek, de sok kicsi sokra megy: éves szinten a felsőoktatásban tanulók 417 milliárd dollárt költenek el. A kérdés csak az, hogy mire?
Kollégiumi szoba számítógéppel, ággyal, íróasztallal és polccal - mindez két-három négyzetméteren? A gochengdoo.com-on találtuk ezt a megoldást. A nap képe.
Az egyetemi, főiskolai felvételi után hátravan még egy jelentkezés, a kollégiumi. Nem mondjuk, hogy mindenki jó élményekkel hagyja ott diplomaosztó után a kollégiumot, de az tény, hogy a többség még évekkel később, a saját lakásában üldögélve is visszasírja a kolibulikat és a kilenc-tízezres "rezsit".