Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Idén érettségiztek vagy diplomáztok, és külföldi továbbtanulásban gondolkodtok? Cikksorozatunkban megnézzük, milyen az egyes országok felsőoktatási rendszere, és hogyan jelentkezhettek. Első rész: Németország.
Különleges ösztöndíjlehetőséget találtunk a Magyar Ösztöndíj Bizottság oldalán: egyhetes, New York-i nyári iskolán vehettek részt, ha ügyesen pályáztok.
Szívesen tanulnátok külföldön, vagy legalább pár hetet valamelyik külföldi egyetem campusán töltenétek? Ma olyan ösztöndíjakat ajánlunk nektek, amelyekkel megvalósíthatjátok terveiteket.
Az Alberta Egyetem kutatási tervvel rendelkező PhD-hallgatóknak hirdetett ösztöndíjat a következő tanévre. Bölcsészet-, társadalomtudományi és művészeti területekről pályázhattok.
A diákoknak és az országnak sem jó, ha rögtön az érettségi után kezdenek külföldi tanulmányokba a fiatalok - állítja Pete Péter, az ELTE Társadalomtudományi Karának Közgazdaságtudományi tanszékvezetője.
Fontos határidők jönnek januárban: akár a középiskolai, akár az egyetemi-főiskolai felvételire vagy külföldi tanulásra készültök, érdemes észben tartani a következő dátumokat.
Korábban cikksorozatban néztük meg, milyen a felsőoktatási rendszer az európai országokban. Íme, erre számíthattok, ha külföldi terveztek tovább tanulni.
Nőtt Magyarország népszerűsége az elmúlt három évben a külföldi cserediákok körében - közölte a nemzetközi diákcsereprogramok szervezésével foglalkozó nonprofit szervezet, a Magyarországon 1990 óta működő American Field Service (AFS).
Tudtátok, hogy az angol városokban szinte lehetetlen éjfél után bulizni? Vagy hogy a portugál éttermekben nem illik só- és borstartót kérni? És hogy a svéd kávészünetet fikának hívják? Összegyűjtöttünk húsz érdekes tényt a legnépszerűbb Erasmus-célpontokról és persze magáról az ösztöndíjról.
Több európai országban ingyenes a felsőoktatás, így nem csak ösztöndíjakkal és Erasmusszal mehettek külföldre tanulni - akár diplomát is szerezhettek skandináv, német vagy skót egyetemeken.