A külön-külön megszerzett írásbeli és szóbeli nyelvvizsgát is elfogadják a felvételin?
Mutatjuk, mi a helyzet akkor, ha egy C1-es szóbelit és egy B2-es írásbelit akartok összevonni.
Mutatjuk, mi a helyzet akkor, ha egy C1-es szóbelit és egy B2-es írásbelit akartok összevonni.
Ha még nincs nyelvvizsgátok, de szeretnétek pluszpontokat szerezni az ügyintézési határidő végéig, számos nyelvvizsgaközpont szervez még vizsgákat áprilisban és májusban, amikről időben megérkezik az eredmény ahhoz, hogy az számotokra pontokat érjen a felvételiben. Mutatjuk, mikor.
Mutatjuk, mikor jár a maximális 500 pont a sportolóknak és milyen egyéb feltételeknek kell megfelelniük.
Az SZTE-n kifejezetten sokat ér a pedagógusképző és a mérnöki karon is, ha van előzetes munkatapasztalatotok. Ha pedig nemzetközi tanulmányokat szeretnétek tanulni akkor előnyt jelent, ha van 3 szaknyelvi nyelvvizsgátok is.
Nyelvvizsgáért, sportteljesítményért és emelt szintű érettségi vizsgáért is legfeljebb 50-50 pluszpontot szerezhettek az ELTE felvételijén.
Jelentkeznétek Pécsett a Műszaki és Informatikai Karra? Pluszpontot kaphattok, ha dobogósok lettetek az Országos Haditorna Versenyen. Mutatjuk, mire jár intézményi pont a Pécsi Tudományegyetemen.
Egyes esetekben akár 100 pont, de van, hogy csak 20 pont jár az OKTV-n elért eredményekért a felvételin.
Emelt szintű érettségiért nem minden szakon járnak extra pontok, az angol vagy német középfokú nyelvvizsgáért 20, más nyelvekből viszont csak 15 pont jár. Mutatjuk, milyen jogcímeken kaphattok intézményi pontokat a Semmelweis Egyetemen.
Két éve nincs minimum ponthatár a felsőoktatási felvételinél, de még mindig vannak egyetemek, ahol 200 vagy magasabb pontszám alatt nem lehet bejutni. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Digitális kompetenciáért, művészeti versenyekért, de akár munkatapasztalatért is járhat pluszpont a BME felvételijén. Mutatjuk, mire kaphattok intézményi pontot, ha most felvételiztek.
Vannak rekrutációs célok is az intézményi pontok mögött – ez látszik abból, hogy nem csupán nyelvvizsgáért, emelt szintű érettségiért vagy versenyeredményért járnak többletpontok a felsőoktatási felvételinél, hanem sokféle furcsaságért is. A következményekről Polónyi István oktatáskutatóval beszélgettünk a HVG Diploma 2025-ös kiadványában.
December 20-án tették közzé a felvételi tájékoztatót, amelyben néhány egyetem egészen meglepő dolgokra ad pluszpontot.
Már csak pár napig jelentkezhettek a februárban induló felsőoktatási képzésekre. Megnéztük hol és mennyi pontot kaphattok a nyelvvizsgáért, ha mesterre jelentkeztek.
Az új felvételi szabályoknak köszönhetően 2024-től már nem csak a különböző tanulmányi- és versenyeredményekre vagy hátrányos helyzetért járó címletekre lehet többletpontokat kapni a felsőoktatási felvételiben. Számos esetben egészen egyedi jogcímekkel bővült a lista.
A szakképesítést vagy szakképzettséget igazoló dokumentumokért intézményi pontok járhatnak a felvételin. Mutatjuk, melyeket lehet feltölteni az E-felvételibe.
November 15-ig jelentkezhettek a keresztféléves felvételire.
A felvételin tanulmányi pluszpontot kaphattok érte, de akár a diplomamunkát is kiválthatjátok egy OTDK dolgozattal.
2025-ben is vannak szokatlan intézményi pontok bizonyos egyetemeken.
Az új felvételi rendszer miatt egészen meglepő dolgokért is extra pontokat zsebelhettek be az idén felvételizők.