Megtiltja a Meta a tinédzsereknek, hogy élő videót tegyenek ki az Instagramra
A 16 éven aluliak nem használhatják majd az alkalmazás Live (Élő) funkcióját szülői engedély nélkül.
A 16 éven aluliak nem használhatják majd az alkalmazás Live (Élő) funkcióját szülői engedély nélkül.
A Meta szeptemberben bejelentette, hogy adatvédelmi és szülői felügyeletet vezet be a 18 év alatti felhasználók Instagram-fiókjaiban, most pedig további lépéseket terveznek a tinédzserek védelme érdekében.
A kutatók szerint azonban ez nem jelenti azt, hogy valóban azok is.
A dohányzási alternatívákat népszerűsítő posztokat több mint 3,4 milliárd alkalommal nézték már meg a közösségi médiában egy jótékonysági szervezet jelentése szerint.
Többé nem kell hang nélküli videókat néznünk, az Instagram funkciója már nálunk is elérhető.
Berobbant a BeReal, tör előre a TikTok, de továbbra is a Facebook a fiatalok kedvence - közölte az Ifjúságkutató Intézet pénteken friss, 15-29 évesek körében készült reprezentatív, 1000 fős kutatásának eredménye alapján.
Az alkotásokat az Instagramon meg is mutatja.
Gyerekeik ismerőseit és a követett oldalakat is látják majd azok a szülők, akik „felügyeleti kérést” küldenek az Instagramnak, sőt akár limitálhatják is a gyerekek hozzáférését – többek között ezt is lehetővé teszi az a frissítés, amely az év végéig az egész világon megjelenik.
Vajon hogy dolgozná fel a gyermek Mozart a sértő kommenteket, és létezne-e ma a Mona Lisa, ha alkotás közben da Vinci Van Gogh Instagramját böngészte volna? Egy új kampányfilmben a közösségi média árnyoldalait mutatják be.
Az Átlátszó írta meg, hogy a budapesti Szinyei Merse Pál Gimnáziumból novemberben elküldtek egy szaktanárt, mert “az online térben korábbi figyelmeztetés ellenére pedagógushoz nem méltó módon viselkedett”. De az őt lebuktató diákok is büntetést kaptak az iskolától.
A szakértő szerint ez a lépés egyfajta beismerés, úgy tűnik, az Instagram meg akar felelni a társadalmi elvárásoknak - az utóbbi időben sok kritikát kaptak.
2020-ban is voltak népszerűségi toplisták, hiszen a legjobbak között is vannak legjobbak. Az év legnagyobb instásait gyűjtöttük össze.
Angliában sok diák, aki nem tudott dolgozni a karantén ideje alatt, most eladja személyes dolgait, hogy fizetni tudja a bérleti díjat és a többi költséget.
Kikapcsolódásként sokszor görgetitek az instát? Szerettek érdekes, inspiráló dolgokat nézegetni a falatokon? Mutatnunk néhány szuper oldalt, amit érdemes követni.
Azokon az egyetemeken, ahol végül elmaradtak a diplomaosztók, egészen egyedi ötletekkel álltak elő. Mutatunk ezekből néhányat, érdemes őket megnézni.
Lassan szimbólummá válik a vasalódeszka, mint a digitális oktatás egyik eszköze. Vezsenyi László, a makói gimnázium tesitanára biztosan nem gondolta korábban, hogy ennyire népszerű lesz a videója.
Azért zaklatták az iskolában, mert sokat olvas - érdekes vége lett az ügynek.
Rájákkal, bálnákkal, cápákkal, vízidisznókkal és leguánokkal múlatja az időt.
Új platformokon indult harc a diákok kegyeiért.
A fizikai bántalmazás helyett egyre durvább online abúzust szenvednek el az iskolások – erre hívják fel a figyelmet Nagy-Britanniában. A szülők tehetetlenek, a folyamatnak pedig általában nincs vége.