Ezeket a dokumentumokat nem fogadják el szakképzettség igazolására a felvételin
Legkésőbb július 9-ig pótolhatjátok azokat a dokumentumokat, melyeket 2025. február 15. után szereztetek meg – például szakképesítést igazoló bizonyítványt.
Legkésőbb július 9-ig pótolhatjátok azokat a dokumentumokat, melyeket 2025. február 15. után szereztetek meg – például szakképesítést igazoló bizonyítványt.
A köznevelési törvény szerint délután négyig kötelező a gyerekeknek részt venniük a foglalkozásokon, ám ez egy felmentés írásával, amit az igazgatónak el kell bírálnia, felülírható. Hiszen a Gyermekjogi Egyezmény szerint, joga van a gyerekeknek a sporthoz és a szabadidőhöz.
Már elkezdődött a felsőoktatási felvételi ügyintézési időszaka. A jelentkezéshez és a pontszámításhoz szükséges dokumentumokat az E-felvételi rendszerébe legkésőbb 2025. július 9-ig kell feltölteni.
Ezt jó tudni, főleg, hogy január 17-én véget ér az első félév.
A fesztiválon résztvevő diákoknak az egyetem igazolja az iskolai hiányzást.
Az idei tanévtől hivatalosan nem kell külön kérnie a szülőnek a gyerekorvostól az igazolást. Mutatjuk a részleteket.
Már működik, mégis sok aggodalmat vet fel az oviKRÉTA rendszere a dolgozók körében, de a diákok új hiányzásának igazolása is komoly fejtörést okoz. Összegyűjtöttük a hét legfontosabb történéseit.
Nyilvánosságra hozta az Oktatási Hivatal a központi felvételi eredményeit, szombaton próbaérettségizhettek a középiskolás diákok. Mutatjuk a hét legfontosabb híreit.
Hetente több százezren fordulnak háziorvoshoz légúti fertőzéssel, de az influenza is komoly járványhelyzetet okoz. Fontos a védekezés, különösen a gyerekek között dolgozó pedagógusoknak.
Felgyorsult a tanév, elkezdődtek a tüntetések, beindult az őszi betegségszezon az iskolákban. Továbbra sem javul a pedagógusok helyzete, és még mindig magas a tanárhiány. Összefoglaltuk a hét legfontosabb híreit.
Megnyitották az oktatási intézmények a kapuikat és ezzel együtt a vírusoknak is teret adtak. Újra visszatért a koronavírus-járvány, de egyelőre nem vonatkozik rá semmilyen különleges eljárásrend.
Egyre túlterheltebbek a gyermekorvosok, egy-két napos hiányzás után is kötelező igazolást kiállítaniuk.
Ha mindenképp nyitnak az általános iskolák április 19-én, vajon van-e mozgásterük az iskoláknak a járvány miatt kikért gyerekek hiányzásának igazolásában?
A köznevelésre vonatkozó eljárásrend szerint korábban csak azoknak a diákoknak a hiányzását lehetett igazoltnak tekinteni, akik tartós betegségük miatt rizikócsoportba tartoznak.
Bár kevésbé intenzív tünetekkel, de egyre több diák esik át a koronavíruson. A helyzet viszont azért egyre aggasztóbb, mivel a túlterheltség miatt a mentők van, hogy csak hetekkel később érnek ki a családhoz, hogy hivatalosan karanténba helyezzék őket. Addig viszont a családból a többi általános iskolás korú gyereknek továbbra is suliba kellene járnia, mivel a szülő nem igazolhat.
Szeptember óta aktuális újra, és okoz gondot a hiányzások, igazolások kezelése. Az iskolák, óvodák ugyanis sok esetben olyan igazolásokat kérnek, melyeket a gyermekorvos nem köteles kiállítani. A Nemzeti Pedagógus Kar változtatást javasol.
„Értelmetlen káosz az egész” – mondta Póta György, a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke.
Megnéztük, hogy a járványügyi intézkedési terv szerint mit kell csinálni, ha valaki beteg vagy betegnek érzi magát az iskolában.
"És még mindig írjuk a sok felesleges igazolást" - írja Facebook-oldalán Korausz Etelka pomázi gyermekorvos, aki úgy tudja, egy pomázi iskola a pedagógusok és a szülők döntése alapján már megváltoztatta a házirendet, ezentúl a szülők tizenöt napot igazolhatnak tanévenként.
Apró változás az idei tanév rendjében, mégis sok idén érettségiző diákot érint: míg eddig a tanárok jóindulatán vagy az a szülői igazolások számán múlt, hogy egy végzős el tudott-e menni valamelyik pályaorientációs kiállításra vagy börzére, ettől az évtől egy tanítási napot kötelező pályaorientációs célra fordítani.