Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Rengeteg oka lehet annak, hogy kevesebben követik a világ történéseit. Az Oxfordi Egyetem jelentése szerint a háborúknak és a világjárványnak is nagy szerepe van a csökkenő tendenciában.
Honnan veheti észre valaki, ha hamis adatokkal és érvekkel próbálják manipulálni? Hogyan lehet eligazodni a rengeteg álhír és információ között? Mit tekinthetünk hiteles forrásnak? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre ismerhetik meg a választ a diákok az MTA videósorozatából.
Hányadik osztálytól lehet egy gyereket megbuktatni az iskolában? Miért nem könnyű ma magyar gyereknek lenni? Melyek a legjobb kelet-európai egyetemek? Minden kérdést igyekszünk megválaszolni a hét híreiben.
A tegnapi események után sok gyerek ment haza úgy az óvodából és az iskolából, hogy kérdései voltak az ukrán-orosz háborúról. "Jó légkörben a gyermek akkor és annyit kérdez, amennyit az ő saját érzelmi teherbírása enged" - fogalmaz Fehér Tibor pszichológus, aki pár hasznos szemponttal segíti a szülőket. Hogyan beszéljünk a gyerekekkel a háborús hírekről?
A héten szó volt az egyetemek átalakításról, és az ezzel kapcsolatos vitákról, tovább bonyolódott az SZFE helyzete, az érettségi pedig még távolinak tűnik, de egyre több a kérdés a vizsgákkal kapcsolatban.
A 2020-as év sok szempontból különleges volt, számos újdonságot hozott az oktatásban is. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit sok éves összefoglalóval és felvételivel kapcsolatos cikkel.
Bár ez az év sokkal nehezebbnek bizonyult, mint az eddigiek, szerencsére jócskán akadtak olyan hírek, ahol a kedvesség, a cukiság volt a központban. Most összegyűjtöttük őket.
Bár nem kötelező, hétfőtől elindult a iskolai és óvodai tesztelés, az SZFE vezetése érvénytelenítette a félévet, és jön az új képzéstípus, az okleveles technikusképzés is. Mutatjuk a hét híreit röviden.
Az SZFE ügy egyre bonyolódik, a környező országokban sorra zárnak be az iskolák, az új törikönyvek vitás dolgokat tartalmaznak és elindult a keresztféléves felvételi is.
Sokkal kevesebb idén a felvételiző, 2001 óta nem voltak ilyen kevesen. A héten kiderült, hogyan sikerültek a 2020-as, rendhagyó érettségik, a felvételizőknek pedig csütörtökig volt idejük a módosításra. Több hír is megjelent az iskolaőrséggel kapcsolatban és kreditrekordokat is gyűjtöttünk. Mutatjuk a hét híreit röviden.
Vegyes fogadtatása van az iskolaőrségnek, tiltakoznak az SZFE diákjai, Jocó bácsi ismét megmondta, nyolc magyar egyetem a legjobbak között. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Ezen a héten sem unatkoztunk: a Hallgatói Hálózat ülősztrájkot tartott, a Semmelweis Egyetem szenátusa csütörtök este elvette Schmitt Pál kisdoktori címét, de az is kiderült, hogy az egyetemek és főiskolák többsége mégsem bólint rá a hároméves nyelvvizsga-amnesztiára, az ELTE egyik termének neve pedig a hét vicce lett (volna az interneten, ha az államfős mémek nem lepik el a Facebookot). Ezek voltak a top hírek a héten.