Fricska Hoffmannéknak: kemény hangú cikk a gazdasági szakok keretszámáról
"Magyarország frontot nyit a felsőfokú gazdasági tanulmányokkal szemben" - ezzel a címmel közölt beszámolót a...
"Magyarország frontot nyit a felsőfokú gazdasági tanulmányokkal szemben" - ezzel a címmel közölt beszámolót a...
A The New York Times budapesti riportja szerint egyetemi diákok és intézményvezetők arra panaszkodnak Magyarországon...
Tényleg hiba volt százra csökkenteni a jogászképzések államilag finanszírozott férőhelyeit, „a helyes ugyanis az lett...
"A létszámokról a kormány döntött, nem az oktatási államtitkárság, a számok alapvetően a hosszú távú gazdasági...
Hiba a diplomás túlképzésre hivatkozva csökkenteni az állami finanszírozású felsőoktatási helyek számát - mondta...
Négy kivételével az összes képzési területen csökkent az államilag finanszírozott - új nevén állami ösztöndíjas - helyek száma a felsőoktatásban. Igaz, az állami és az önköltséges mellett részösztöndíjas helyeket is meghirdettek. Itt vannak számok.
„Inkább erőteljesnek, mintsem drasztikusnak” nevezte az államilag finanszírozott képzésre felvehető hallgatók...
„Kézenfekvő példával” magyarázta a leköszönő felsőoktatási helyettes államtitkár, miért volt szükség a jogász- és...
Pár nap késéssel ugyan, de nyilvánosságra hozta az oktatási államtitkárság a 2012-es mesterképzéses keretszámokat is. Itt találjátok a táblázatot arról, hány állami ösztöndíjas hallgatót vehetnek fel az egyetemek, főiskolák MA- és MSc-szakokra.
Pénteken hozta nyilvánosságra az intézményekre lebontott keretszámokat az oktatási államtitkárság - a számok láttán azonnal vita alakult ki az eduline-on, a kommentek közül szemezgettünk.
Összesen 3500-an tanulhatnak szeptembertől állami ösztöndíjasként felsőfokú szakképzésben - itt vannak a keretszámok intézményenként.
Az államilag támogatott közel ötvenezres hallgatói keretszám felett "a határ a csillagos ég", azzal a feltétellel...
Az alapszakok után itt vannak az egységes, osztatlan képzések 2012-es keretszámai is: a táblázatban az állami ösztöndíjas helyek számát nézhetitek meg képzési területek és intézmények szerint.
Az állami ösztöndíjasok mellett a részösztöndíjas elsőévesek 2012-es létszámát is nyilvánosságra hozta az oktatási államtitkárság - részösztöndíjjal összesen öt képzési területen lehet majd tanulni szeptembertől, legalábbis az alapszakokon. Itt van a teljes lista.
Legalább 300-350 ezer forintot kell fizetni évenként az önköltséges gazdasági képzésekért szeptembertől, míg az állami ösztöndíjas helyekről kiszoruló jogászhallgatók évi 300-700 ezer forintos költséggel számolhatnak - derül ki az oktatási államtitkárság listájából. A pontos összegeket az egyetemek, főiskolák határozzák meg január végéig.
Vajon tudták azok a képviselők, akik decemberben minden tiltakozás ellenére sürgősségi eljárásban megszavazták a...
"Az Orbán-kormány egyik évről a másikra húszezerrel csökkenti a tandíjmentességet élvező első évfolyamos hallgatók...
Hiába ígért 2000-2400 államilag finanszírozott helyet a gazdasági képzéseket indító egyetemek és főiskolák rektorainak az oktatási államtitkárság, idén mindössze 250 üzleti-közgazdasági alapszakos hallgató képzését finanszírozza az állam. Az eduline-nak nyilatkozó rektorok szerint a 95 százalékos létszámcsökkentés túlzás, néhány éven belül komoly szakemberhiány alakulhat ki.
Szinte teljesen megszüntette a jogi és gazdasági képzések állami támogatását a kormány. A csütörtökön nyilvánosságra hozott új keretszámok alapján az egyetemek és főiskolák az üzleti és közgazdasági szakokra a tavalyi 4900 után idén már csak 250, míg jogi képzésekre a korábbi 800 helyett 100 állami ösztöndíjas hallgatót vehetnek fel. Pedig néhány hete még egy olyan tervezet terjedt a rektorok között, amely a gazdaságtudományi területen „csak” 2500-zal csökkentette volna az államis hallgatók számát.
Nyilvánosságra hozta a 2012-es keretszámokat az oktatási államtitkárság: a legrosszabbul a gazdasági és jogi képzéseket indító egyetemek és főiskolák jártak. Ezekre a képzésekre szinte lehetetlen lesz bekerülni.