Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bár szerdán véget ért az ügyintézési időszak, a teendők sorának még most sincs vége. Sőt, igazából csak a felvételi után kezdődik el. Mutatjuk, milyen fontos dátumokra kell még odafigyelnetek az elkövetkezendő hetekben.
Bár különös módon idén azt nem láthatjuk a felviben, hogy egy-egy szakra minimum és maximum hány diákot vehetnek fel, a korábbi évekkel ellentétben az publikus, hogy az egyetemek összesen hány szabad állami férőhellyel rendelkeznek.
Nemsokára kiderül, idén hány felvételizőnek sikerült bejutnia a kiszemelt képzésére. De amíg várjuk a ponthatárok kihirdetését, összegyűjtöttük nektek, hogy 2022-ben melyik szakokra vették fel a legtöbb jelentkezőt.
Szerda éjfélkor lezárult a felvételi ügyintézési időszaka, javában zajlik a felvételi pontok számítása. Mutatjuk, mi vár még rátok az elkövetkezendő hetekben.
Az ügyintézési időszak végével és a ponthatárhúzás közeledtével egyre többen már azon gondolkodhattok, mi lesz, miután megtudjátok, melyik egyetemre nyertetek felvételt. Az egyik legfontosabb kérdés a lakhatás, legfőképp, ha vidékről a fővárosba, vagy épp ellenkezőleg, a fővárosból vidéki egyetemre mennétek, távol a lakóhelyetektől. A legolcsóbb lehetőség kétség kívül a kollégium, az érvényes jelentkezéshez viszont számos dokumentumra lesz szükségetek, amiket akár lassan el is kezdhettek beszerezni.
Kevesebb, mint két hét van hátra a ponthatárok kihirdetéséig, ami viszont nem mindenki számára lesz egy felhőtlenül boldog nap. Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak, ha esetleg úgy alakul, hogy lecsúsztok a júliusi ponthatárokról.
Alig több mint két hét van hátra a 2023-as felsőoktatási felvételi ponthatárainak kihirdetéséig. Összeszedtünk nektek minden fontos tudnivalót arról, mit kell addig még tennetek, és hogyan számolják a felvételi pontjaitokat.
A mesterszakos felvételire teljesen más szabályok vonatkoznak, mint az alap- vagy osztatlan képzésekre, így sajnos a korábban megszerzett tapasztalataitokat itt nem tudjátok érvényesíteni.
Több mint 15 ezer felvételiző jelölt meg a felvételi sorrendje valamelyik helyén informatikai képzést az idei felsőoktatási felvételin, de közel kilencezren vannak azok a diákok is, akik első helyen jelölték meg az egyre népszerűbbé váló képzések valamelyikét.
Közeleg az ügyintézési határidő vége és a várva várt nap, amikor végre megtudjátok, felvettek-e titeket az egyetemre. Az ezt megelőző napok viszont a feltöltendő dokumentumok miatt egy kicsit stresszesek lehetnek. Mutatjuk, hol ellenőrizhetitek, hogy minden rendben van-e.
Míg 2022-ben a járműmérnök a harmadik legnépszerűbb mérnöki szaknak számított, az idei rangsorban lecsúszott a negyedik helyre, ugyanis a műszaki menedzser a tavalyi 7. helyről feljött a harmadikra. Mutatjuk, hogyan alakult az idei felvételiben a műszaki képzések népszerűségi listája.
Bár már javában tombol a nyári szünidő, több ezren izgulnak a pontosan három hét múlva esedékes ponthatárhúzás miatt. Addig is azonban még akadhatnak teendőitek, amiknek az időpontjait ebben a cikkünkben szedtük össze nektek.
A felsőoktatási felvételi egyik legfontosabb kérdése, hogy milyen dokumentumokat kell feltölteni az E-felvételi rendszerébe. Különösképp igaz ez a nyelvvizsgára, ami idén már nem központilag előírt feltétele a sikeres egyetemi felvételinek. A jó hír viszont az, hogy az egyetemek továbbra is extra pontokkal jutalmazzák azokat a diákokat, akik valamilyen nyelvből nyelvvizsgát tesznek.
Érettségi, nyelvvizsga, többletpontokat igazoló dokumentumok és még sok más. Nehéz lehet észben tartani, mi mindent kellhet feltöltenetek, hogy zökkenőmentes legyen a felvételitek, pláne, ha még az egyetemek is kérnek tőletek mindenféléket. Segítünk, hogy minden rendben legyen.
Adódhatnak olyan élethelyzetek, amik esetleg az egyetemi felvételitekre is befolyással lehetnek. Részben ezek miatt lehetséges, hogy a július 11-ig tartó ügyintézési időszak alatt hozzá tudtok nyúlni a sorrendetekhez és módosítani azt, vagy esetleg törölni egy elemet, ha meggondoltátok magatokat.