Visszaszólt Németh Szilárdnak az Oktatói Hálózat: "a kormányzat korlátolt korifeusai"
„Elég volt abból, hogy a kormányzat korlátolt korifeusai minősíthetetlen stílusban és színvonalon minősítgessék a magyar felsőoktatás által létrehozott értékeket” - így reagált az Oktatói Hálózat Németh Szilárd múlt heti nyilatkozatára. A Fidesz alelnöke azt mondta, „olyan egyetemek és főiskolák vannak, hogy annyit ér némelyik, mint vászontarisznyán a lakat”.
Élet az egyetemi felvételi után: ezért éri meg a kollégiumot választani
Ha főiskolára vagy egyetemre jelentkeztetek, hamarosan azon is el kell gondolkoznotok, hogy a sikeres felvételi után hová költöztök majd. Kollégium vagy albérlet? Fontos kérdés, itt egy összeállítás, amely talán választ adhat a kérdésre.
„Több lett? Maradhat!” Elindult a felsőoktatási adománygyűjtés
Felsőoktatási gyűjtőpontokon adhattok le tartós élelmiszereket, ezzel segítve a hátrányos helyzetű családokat. Az országos felsőoktatási adománygyűjtésen március 29-ig vehettek részt.
Ebben a félévben írjátok a szakdolgozatotokat? Akkor ez a pályázat nektek szól
Ha ebben a félévben diplomáztok és versenyeztetnétek a szakdolgozatotokat, ez a pályázat nektek való. Öt kategóriában lehet jelentkezni, a legjobb három pedig kategóriánként komoly díjazásban részesül.
Durva beavatási szertartások: elképesztő megaláztatásokat kell kiállniuk az elsőéveseknek
Megdöbbentő fotók és videók kerültek nyilvánosságra a Sydneyben lévő Newcastle Egyetem kollégiumaiban élő hallgatókról.
"Ki merne ugrálni?" - ezért van síri csend az egyetemeken az oktatáskutató szerint
A felsőoktatás koncepcióban az áll, hogy "a magyar felsőoktatás világszínvonalú lesz hamarosan. Ez a szokásos blöff. Nem lesz" - szögezte le a hvg.hu-nak adott interjúban Polónyi István oktatáskutató, aki szerint nem véletlen, hogy az egyetemeken nagy a csend mostanában.
Ezzel a remek kezdeményezéssel segíti diákjait a BGE egyik oktatója
Érdekes kezdeményezéssel állt elő a Budapesti Gazdasági Egyetem óraadó oktatója, Hamburger Béla, aki két tankönyvet is közzétett teljesen ingyen egy honlapján.
Hányan tanultak állami ösztöndíjasként egyetemen-főiskolán az elmúlt három évben?
Csaknem 492 ezren tanultak állami ösztöndíjas formában az elmúlt három évben a magyar felsőoktatásban - írja az Oktatási Hivataltól származó adatokra hivatkozva a Magyar Hírlap csütörtökön.
Különleges képzés indul az ELTE-n és a BME-n
Az ipar igényeinek kielégítésére, a dinamikusan fejlődő technológiai trendekhez igazodva két angol nyelvű mesterképzés indul szeptemberben az önvezető járművekhez kapcsolódóan - jelentette be Palkovics László oktatásért felelős államtitkár csütörtökön sajtótájékoztatón Budapesten.
Mennyi időtök van a diplomaszerzésre, mielőtt fizetnetek kéne?
Mennyi időtök van, hogy megszerezzétek a diplomátokat, hogy ne kelljen visszafizetni a képzésetek díját, ha állami ösztöndíjasként tanultok vagy tanultatok? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Újabb egyetemi vizsgát vezetnek be: minden hallgatót tesztelnek
Bevezetik az országos felsőoktatási kompetenciamérést és bővül a digitális tankönyvtár is az Oktatási Hivatal (OH) kiemelt programjának köszönhetően, amely mintegy kétmilliárd forintos uniós támogatásból 2019 szeptemberéig valósulhat meg - közölte a hivatal.
Odapörköltek a kormánynak: nem stimmel a matekozás a diplomák számával
Hiába zuhan a felsőoktatásban résztvevő hallgatók száma folyamatosan, a kormány rendszeresen azzal válaszol, hogy nincs itt semmi probléma, mert ugyanannyi - vagy több - diplomát adnak ki, mint korábban.
Tíz bosszantó egyetemista, akivel mindenki találkozott már
Összegyűjtöttük az egyetemek klasszikus alakjait, akik minden egyes szakon jelen vannak. Íme, a lista.
Rossz hír sok felvételizőnek: aki ezen a vizsgán nem megy át, bukja a felvételit
Milyen szerepe van az alkalmassági vizsgának az egyetemi-főiskolai felvételin, és mi történik akkor, ha valaki nem megy el a vizsgára? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Mennyivel emelkedik 2018-ban az egyetemi oktatók fizetése?
Januártól újabb öt százalékkal emelkedik az állami fenntartású felsőoktatási intézményekben foglalkoztatott oktatók, kutatók és tanárok garantált illetménye - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szerdán.
Itt a lista: ezekhez az alapszakokhoz kell alkalmassági vizsga
Egyetemre készültök, de nem tudjátok, hogy a választott szakon van-e alkalmassági vizsga vagy felvéteteli elbeszélgetés? Nemcsak a mesterszakoknál, néhány alap- és osztatlan képzésen is figyelni kell erre.
Hogyan számolják a pontokat a mesterszakos felvételin?
Mesterképzésre jelentkezés esetén a felvételi eljárásra, a jelentkezés benyújtására vonatkozó szabályok és határidők megegyeznek az alap- vagy osztatlan mesterképzésre való jelentkezéssel, a pontszámítás mégis teljesen eltérő.
Ingyenes nyelvtanfolyamok, karrier-tanácsadás és szakkoli: egyetemi szolgáltatások
Milyen nyelvtanulási és sportolási lehetőségeket kínálnak a hallgatóknak az egyetemek és főiskolák? Milyen hallgatói szervezetekhez csatlakozhatnak az elsőévesek, és milyen szakmai pluszt nyújtanak a szakkollégiumok? Még mindig sokféle ingyenes egyetemi szolgáltatást vehetnek igénybe azok, akik nem elégednek meg az előadásokkal és a szemináriumokkal. A HVG Diploma 2018 cikke.
Ezért jó vidéki egyetemen tanulni: campuskörkép
A népszerű szakokon évek óta kevés az állami ösztöndíjas hely, az albérletek ára meredeken emelkedik, és a vonatjegyre is egyre több pénzt kell félretenni − ezek a tényezők akár versenyelőnybe is hozhatnák a vidéki egyetemvárosokat, a vidéki hallgatók egy része mégis Budapesten tanulna tovább. Pedig Budapesten kívül is van egyetemi élet, nem is akármilyen. A Campus Plusz 2017 cikke.