Ekkor kezdődik a 2024/25-ös tanév az egyetemistáknak
A közoktatásban szeptember 2-án indul a tanév, az egyetemistáknak azonban jellemzően egy kicsit később kezdődik.
A közoktatásban szeptember 2-án indul a tanév, az egyetemistáknak azonban jellemzően egy kicsit később kezdődik.
Alig fél hónap maradt hátra a nyárból, és hamarosan kezdődik az egyetem. Elsőévesként sok dolgotok lesz a félév elején, ezért érdemes már augusztusban elkezdeni a teendőitek kipipálását, hogy minél könnyebben induljon a szeptember. Mutatjuk, miket érdemes már most elintéznetek.
Bár a közoktatásban még nem tették közzé a végleges tanév rendjét, viszont a felsőoktatásban már tudni lehet a fontosabb dátumokat. Megnéztük, hogy a nagyobb egyetemeken milyen lesz az őszi félév; meddig tart a szorgalmi időszak, mikor kezdődnek a vizsgák, és lesznek-e szünetek.
Van, ahol idén is februában tartják a tavaszi szünetet. Megnéztük, hogy a nagyobb egyetemeken milyen lesz a tavaszi félév; meddig tart a szorgalmi időszak, mikor kezdődnek a vizsgák, és lesznek-e szünetek.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem egyik szakán jelenleg nincs elég szakdolgozati konzulens.
Bár a közoktatás tanév rendje még nem elérhető, viszont a felsőoktatásban már tudni lehet a fontosabb dátumokat. Megnéztük, hogy a nagyobb egyetemeken milyen lesz az őszi félév; meddig tart a szorgalmi időszak, mikor kezdődnek a vizsgák, és lesznek-e szünetek.
Alig másfél hét van hátra a nyárból, hamarosan nem csak a közoktatásban tanulóknak, de az egyetemistáknak is elkezdődik a tanítás. Ha viszont elsőévesek lesztek, rátok már augusztusban is számos teendő vár. Mutatjuk, hogy miket érdemes még elintéznetek.
Nem unatkoznak a gólyák a nyár utolsó heteiben, sok teendő áll még előttetek, mielőtt ténylegesen nekikezdenétek az egyetem első félévének. Hoztunk pár témát, amiket érdemes átnézni, nehogy lemaradjon valami az elvégzendő teendők listájáról.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) bejelentette, hogy az egyetem vezetése módosította a tanév eredetileg tervezetett rendjét - a korábbi hírekkel ellentétben ez nem csak a bölcsészeket érinti.
A legtöbb intézmény még megjósolni sem tudja, mennyivel lesznek magasabbak a kiadásaik most, hogy megemelkedtek az energiaárak, de a legrosszabb esetben milliárdos - előre nem tervezett - kiadásaik is lehetnek.
Az egyetemkezdés egyik legizzasztóbb feladata talán a tantárgyfelvétel, ugyanis ez az első olyan eset, amikor magatoknak kell megszerveznetek az órarendeteket. Mit tehettek, ha ütközés van? Hogyan érdemes nekivágni a tantárgyfelvételnek? Összeszedtük.
Nyakunkon a tanévkezdés, múlthéten közzétették a közoktatási intézmények 2022/2023-as tanév rendjét, ezért most megnéztük, hogy a nagyobb egyetemeken milyen lesz az őszi félév: meddig tart a szorgalmi időszak, mikor kezdődnek a vizsgák és lesznek- e szünetek?
A héten lejár a pótfelvételi időszak jelentkezési határideje, és még egy kicsit várni kell az eredményekre is. Mikor indul az egyetem azoknak, akik most jelentkeztek?
Persze nem mindegy, hogy az ország melyik egyetemén tanulnak majd, van különbség a budapesti és a vidéki egyetemek között.
Alig telt el pár nap a ponthatárhúzás óta, már nagyon sok leendő egyetemista kezdett neki az első kalandozásnak a Neptunon. Mutatjuk, mit kell tudnotok a tantárgyfelvételről mielőtt élesben terveznétek meg az órarendeteket.
A felvételi eredményeket már mindenki tudja, a nagy kérdés (a gólyatáborok mellett), hogy mikor is kezdődik a tanév. Nem szeptember 1-i indulásra kell készülni - mutatjuk a dátumokat.
Az ELTE Informatikai Karán az őszi félévben két részre osztják a hallgatókat, akiknek csoportonként felváltva kell bejárniuk élőben az órákra.
Egy héttel a félévkezdés előtt újabb központi szabályozást adott ki az Eötvös Loránd Tudományegyetem járványügyi testülete.
Nyilvánosságra hozta a minisztérium az idei tanév szabályait, és az egyetemek is bejelentették, milyen védelmi intézkedésekkel készülnek az őszi félévre. Jövő héten indul az iskola, összeszedtünk minden fontos dolgot, amit érdemes tudni szeptember előtt - a hét oktatási hírei egy helyen.
Van olyan egyetem, ahol szeptembertől a 150 főnél nagyobb előadásokat csak online lehet megtartani, máshol ezt a határt 50 főnél húzták meg. Olyan intézmény is van, ahol három forgatókönyvet is kidolgoztak a következő félévre, azok közül a járványügyi helyzet alapján "választanak" majd. Pár héttel a szeptemberi szemeszterkezdés előtt arról kérdeztük az egyetemeket, milyen szabályokkal készülnek az új tanévre.