Sanghaji szakterületi részrangsorok: magyar egyetem is van a legjobb 100-ban
Több magyar egyetem is bekerült a sanghaji rangsor top 200-as szakterületi listájára, de a legjobb száz közé csak egy magyar egyetemnek sikerült bejutnia.
Több magyar egyetem is bekerült a sanghaji rangsor top 200-as szakterületi listájára, de a legjobb száz közé csak egy magyar egyetemnek sikerült bejutnia.
A részrangsort egyértelműen brit intézmények uralják.
Az ETH Zurich a Times Higher Education (THE) 2025-ös listáján a 11. helyet szerezte meg.
Nyilvánosságra hozta a 2025-ös felsőoktatási rangsorát a Times Higher Education. Mutatjuk a magyar egyetemek helyezéseit.
Az első három helyen svájci és brit egyetemeken állnak, de a top 10-be becsúszott a Szibéria délnyugati részén, Tomszk városában található orosz Tomsk State University is a Round University Rankings napokban nyilvánosságra hozott bölcsészettudományi rangsorában.
Néhányuk hatalmasat lépett előre a tavalyi helyezéséhez képest a moszkvai székhelyű Round University Rankings nemzetközi rangsoraiban.
A legjobb brit egyetem a The Guardian rangsora szerint a University of Oxford.
A legjobb európai egyetem a shanghaji rangsor szerint a University of Cambridge.
Tavalyhoz hasonlóan idén is csak négy magyar egyetem szerepel a sanghaji egyetemi friss rangsorában (ARWU), az egyikük viszont egy év alatt kategóriákkal jobb eredményt ért el.
Mutatjuk, melyik intézmény szerezte meg a legelőkelőbb helyezést a Quacquarelli Symonds európai egyetemi rangsorában.
A tavaly még első Oxfordi Egyetem idén "csak" a harmadik lett.
Több egyetem is nagyot javított az elsőként 2023-ban publikált európai egyetemi rangsorhoz képest.
Megjelent a Quacquarelli Symonds legfrissebb nemzetközi egyetemi rangsora.
Míg tavaly hat, idén már hét magyar egyetem szerepel a Center for World University 2024-es nemzetközi egyetemi rangsorában a világ 2000 legjobb felsőoktatási intézménye között.
A cél az, hogy magyar egyetem is bekerüljön a világ legjobb száz felsőoktatási intézménye közé.
Ismét tarolnak az amerikai felsőoktatási intézmények.
A HVG rangsorainak összeállítója és az ELTE egyetemi docense, Fábri György szerint felesleges frusztrációt okoz és irreális cél, hogy 2030-ra legyen magyar egyetem a globális egyetemi rangsorok élén, ez viszont egyáltalán nem baj.
A HVG Diploma 2024-es kiadványában az egyetemi élethez és a felvételihez hasznos, segítséget nyújtó cikkek mellett számos felsőoktatási rangsort is találtok, többek között a hazai egyetemek hallgatói kiválósági, oktatói kiválósági, képzésterületi és kari rangsorait, és természeresen az összesített egyetemi rangsort. Ennek az elemzésében segített Fábri György, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar docense, és a Társadalmi Kommunikációs Kutatócsoport vezetője.
Mutatjuk a HVG Diploma 2024-es kiadványában megjelent teljes összesített egyetemi rangsort.
Van olyan intézmény, ami tavaly még második volt, idén viszont csak a kilencedik lett, mások megőrizték a pozíciójukat, vagy 1-2 helyet előre léptek. Megjelent a HVG Diploma 2024-es különszáma. Mutatjuk az egyetemek oktatói kiválósági rangsorát.