Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Szívesen tanulnátok még, de már mind a tizenkét államilag finanszírozott féléveteket elhasználtátok az egyetemen az alap- és a mesterdiploma megszerzéséhez? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Több mint kétmillióan voltak kíváncsiak egy hét alatt Stephen Hawking elméleti fizikus 1965-ben készült doktori értekezésére, amelyet a tudós ingyen tett hozzáférhetővé - számolt be róla a hétvégén BBC News.
Ez lesz az első vizsgaidőszakotok? Összegyűjtöttünk néhány fontos dolgot, hogy ne érjen senkit meglepetésként az álmatlanság vagy a vizsgadrukk furcsa mellékhatásai.
Instant bolognai, tantárgyfelvétel, a könyvtár a vizsgaidőszak kellős közepén - ezekről alighanem minden egyetemistának és főiskolásnak ugyanaz jut eszébe.
Budapesten tanuló egyetemistákat és főiskolásokat kérdeztünk arról, miért szeretnek a fővárosban tanulni - várjuk a kommenteket, kíváncsiak vagyunk a ti véleményetekre is.
Az OECD-országok körében csak Olaszország és Mexikó áll Magyarország mögött a fiatal diplomások arányát tekintve – derül ki egy nemrégiben nyilvánosságra került jelentésből.
Hamarosan itt az első őszi zh hét, majd a téli vizsgaidőszak. Mind ismerünk olyan egyetemistákat, akik csak a karácsonyi szünetnek élnek, a felkészülés napjai után csak túlélni szeretnének.
Hét évvel ezelőtt indították útjára a Phenjani Tudomány- és Műszaki Egyetemet (PUST), ahová az észak-koreai rezsim engedélyével nyugati tanárok tucatjai tanítanak, jórészt amerikai, illetve dél-koreai egyházak pénzéből.
Az országos Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) keretében végzett felmérésből kiderült, hogy a Semmelweis Egyetem hallgatóinak közel kétharmada a végzést követően azonnal, vagy maximum egy hónapon belül talál munkát.
Sok dolog van, amit biztosan mindenki emlegetni fog az egyetem után is, de vajon mennyire maradnak meg az ébren töltött esték, amikor esszéket írtatok az utolsó pillanatban, vagy a lehetetlen vizsgák? Összegyűjtöttünk pár emlékezetes dolgot, amit minden egyetemista átél egyszer.
Sokan mondják, hogy az egyetemi évek a legemlékezetesebbek. Persze ez függ attól is, éltek-e a lehetőségekkel, amelyeket az egyetem vagy főiskola biztosít nektek. Összegyűjtöttünk tíz dolgot, amit érdemes kipróbálni.
Évente több százmillió forintot fordítanak a nagyobb felsőoktatási intézmények „fizetős” diákok toborzására. De a jelek szerint megéri, mert több tizmilliárdot fizetnek tandíjként, ráadásul helyi munkahelyeket teremtenek.
Van, aki Ilyenkor ér a szakácstudománya csúcsára a különböző tésztákkal és szendvicsekkel, és van, aki a gyorséttermek törzsvendége lesz az egyetemi évek alatt.
Milyen az első vizsgaidőszak az egyetemen, főiskolán? Mindenki átesik rajta, és biztosan elraktározza a tapasztalatokat. A vizsgaidőszak árnyoldalai és tapasztalatai a hallgatók szemével.
Amikor 25 ezer forinttól még mindenki gazdagnak érezte magát, az volt a legmenőbb az osztályban, akinek volt világítós cipője, vagy a kék szemhéjpúder és a testcsillám a divat legfelsőbb fokának megnyilvánulása. Összegyűjtöttünk pár nagyon menő dolgot, ami felnőttként már nem olyan hatalmas érték.