Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Csaknem ötvenezerrel kevesebben vesznek részt a mostani tanévben nappali tagozatos oktatásban-nevelésben, mint tavaly, a diákok között ugyanakkor egyre több a sajátos nevelési igényű gyermek – derül ki a KSH legfrissebb oktatási jelentéséből.
Körülbelül egy középiskolányi diákkal, azaz hatszáz tanulóval van kevesebb a debreceni középfokú oktatási intézményekben, mint az ideális, így az ősszel "át kell nézni" az rendszer ezen szegmensét - közölte Somogyi Béla (Fidesz) alpolgármester hétfőn sajtótájékoztatón a városban.
Három éven keresztül fiktív tanulók után is vett fel állami támogatást a selyebi iskola igazgatója. A hetven „fantomdiák” után kapott 40 milliós normatívát az önkormányzatnak kell visszafizetnie – bár azt egyelőre senki nem tudja, hogy miből. Az elmúlt években több iskola igényelt jogosulatlanul oktatási támogatást. Van, ahol nem a diáklétszámmal, hanem a szakkörökkel trükköztek.
Összesen 120-an telepedtek le az elmúlt három és fél évben Tápszentmiklóson: a Győr-Moson-Sopron megyei település ingyen lakást ad azoknak a szülőknek, akik gyerekeiket a helyi általános iskolába és óvodába íratják be, és hajlandóak takarékoskodni.
A szülők szerint a bonyhádi önkormányzat már rég eldöntötte, hogy az Arany János Általános Iskola szeptembertől nem működhet, a polgármester szerint azonban még semmiről nem határoztak – azt azonban elismerte, komoly anyagi gondot okoz, hogy a korábbi 2500 diákkal szemben idén már csak 1250-en tanulnak a város három általános iskolájában.
Szinte egyáltalán nincsenek magyar csoportok a dél-szlovákiai Szenci (Senec) járás óvodáiban, megszűntek a magyar foglalkozások - írja csütörtöki számában az Új Szó című pozsonyi napilap.