"Hol van a voksunk?" - középiskolások tüntettek Londonban
A skót függetlenségi népszavazáson még szavazhattak, most nem.
A skót függetlenségi népszavazáson még szavazhattak, most nem.
A nyugdíjaskorú lakosság megpecsételte egy generáció sorsát Nagy-Britanniában.
Sokak meglepetésére a brit választók úgy döntöttek, hogy elhagynák az Európai Uniót. Ez számos gazdasági hatása mellett a szigetországban élő fiatalokat kiemelten érinti, valamint azokat, akik ott tervezték továbbtanulásukat. Könnyen búcsút mondhatunk az Erasmusnak is.
Tovább folyik a vita arról, mi lesz a külföldi diákokkal Nagy-Britanniában, ha a jövő heti népszavazáson úgy döntenek a britek, kilépnek az EU-ból. Egy miniszter szerint simán jöhet a kilépés, nem kell annyit aggódni, majd a brit állam pótolja a kieső forrásokat és a tandíjakat, ám a UCL elnöke ezzel nem ért egyet.
Elég nagy vita zajlik most Nagy-Britanniában az úgynevezett Brexittel kapcsolatban. Janius 23-án arról szavaznak a britek, hogy maradjanak-e az EU-ban. Most azt próbálják megfejteni szakemberek, hogy milyen hatással lenne egy esetleges kilépés az EU országaiból érkező külföldi hallgatókra nézve.
Lord Christopher Patten, a világhírű egyetem kancellárja szerint káros lenne az Oxfordra nézve, ha megválna tagságától Nagy-Britannia.