Felsőoktatás Tornyos Kata

Spórolás mesterfokon: hogyan csökkenthetitek egyetemistaként a kiadásaitokat?

Elolvasom

Szeptemberben elkezdődik az egyetem, ezzel együtt sokaknak az önálló élet is kezdetét veszi. Az egyetem alatt rengeteg költség merülhet fel a megélhetéstől kezdve a tanszereken át a szórakozásig. Összeszedtünk nektek pár hasznos spórolási tippet annak érdekében, hogy a tanulmányaitok alatt a pénzügyek kezelése legyen a lehető legkisebb stresszforrás.

Campus life Csik Veronika

Nehezen jöttök ki a fizetésből és az ösztöndíjból? Hat appot mutatunk, amely segíthet beosztani a pénzt

Elolvasom

Már a hónap harmadik hetében elfogy az ösztöndíj? Nem tudjátok, mennyit szoktatok élelmiszerre, bulizásra vagy kütyükre költeni? Elsőévesként akadhatnak problémák a pénzügyekkel, ezért - hogy meglegyen az egyensúly a bevételek és a kiadások között - ajánlunk néhány appot, amellyel könnyebben tervezhettek.

Felsőoktatás Csik Veronika

Kisokos az egyetemi pénzügyekhez: ösztöndíjak, bankválasztás és minden, amit szeptember előtt tudni kell

Elolvasom

Ösztöndíjak, tandíjfizetés, diákmunka – mindegyikhez kell egy bankszámla. Ha idén kezditek az egyetemet, a ponthatárhúzás után nemcsak albérletet/kolit kell keresnetek, hanem bankot is kell választanotok. Segítünk a legfontosabb szempontokkal, és azt is megmutatjuk, milyen kiadásokkal és bevételekkel számolhattok ősztől, és milyen appokkal tudjátok beosztani a pénzeteket.

Felnőttképzés Eduline

Átlagosan mennyit és mire tesznek félre a magyar fiatalok?

Elolvasom

A 19 és 26 év közötti fiatalok 83 százalékának van bankkártyája, 74 százalékuknak saját folyószámlája is. - derül ki a K&H Bank jóléti-index kutatásából. Csupán 31 százalékuk nem tesz félre soha semmit, ez az arány 2014-ben még 38 százalék volt. A megtakarítók legnagyobb része lakásra gyűjt, majdnem ugyanennyien cél nélkül, vésztartalékot képeznek.