Drágábbak lettek az albérletek a fővárosban, sőt vidéken is
Éves szinten 5,7 százalékos volt az áremelkedés – derül ki egy friss felmérésből.
Éves szinten 5,7 százalékos volt az áremelkedés – derül ki egy friss felmérésből.
A felvételi ponthatárok után - ahogy minden évben - emelkedtek egy kicsit a bérletidíjak, de a sok kiadó lakás miatt ez mostanra visszaesett.
Budapesten az átlagos bérleti díj 145 ezer forint. A legnagyobb egyetemvárosok közé tartozó Debrecenben, Szegeden és Pécsen 10 ezer forinttal emelkedett a bérleti díj.
A kollégiumi felvételi ponthatárok kihirdetése után rengeteg egyetemista vág bele az albérletkeresésbe - idén talán egyszerűbb lesz?
A ponthatárok kihirdetése után nemcsak a kollégiumi jelentkezés, de az albérletvadászat is megkezdődik. Ha ti is a tökéletes lakást keresitek, akkor a későbbi fejfájások elkerülése érdekében van néhány dolog, amit nem szabad szem elől tévesztenetek.
A felvételi ponthatárok kihirdetése után ismét sokan keresnek lakást és ez az albérletárakon is meglátszik a fővárosban.
Az albérletpiaci főszezon a múlt héten indult el a felsőoktatási ponthatárok meghirdetésével. Ennek apropóján a tudastar.ingatlan.com összegyűjtött néhány hasznos tippet, amire érdemes figyelnetek a lakásvadászat során.
A felvételi után megindul a roham az albérletekért, és hamarosan elindul a kollégiumi jelentkezés is. A hvg.hu körbenézett a nagyobb egyetemi városokban - mutatjuk a 2021-es árakat.
A ponthatárhúzás után elindul a főszezon az albérletpiacon, az elsőévesek egy része a következő hetekben keres albérletet. A legkisebb budapesti lakást a Blaha Lujza térnél kínálják, a 9 négyzetméteres garzonért havi 65 ezer forintot kérnek, a legolcsóbb albérletért pedig a XV. kerületig kell menni.
Este hirdetik ki a felvételi ponthatárokat, és ezzel, ahogyan az lenni szokott, megkezdődik a lakásbérletpiaci roham.
A csütörtöki ponthatárokra készülve egy kicsit érdemes megnézni az idei albérletárakat is. Az elemzők szerint most jobban járhatnak a lakáskeresők.
Bár a választék nagyobb, az árak így is emelkednek.
Nagyobb a választék, mint az előző években, és az árak is alacsonyabbak, de azért idén is mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk azoknak, akik szeptembertől Budapesten tanulnak, és lakást bérelnének. A legolcsóbb albérleteket a X., a XX. és a XXI. kerületben kínálják, a legdrágábbakat pedig a II. és az V. kerületben. Miért érdemes lakás helyett először lakótársat keresni, és minek kell belekerülnie a bérleti szerződésbe? Utánajártunk.
Hamarosan az utolsó kanyarba fordul a ponthatárhúzás előtti nagy hajrá, és lassan beindul az albérletkeresés is.
Az árak már most is emelkednek, de nagyon sok tulajdonos a csúcsidőszakot várja, amikor a legtöbb leendő egyetemista lakáskeresésébe fog.
A koronavírus-járvány nemcsak a budapesti lakások bérleti áraira volt hatással.
Novemberben újabb, 10 százalékos csökkenést mértek a szakemberek a magyarországi albérletáraknál. Budapesten ötéves mélypontra zuhantak vissza a bérleti díjak.
Pont a nyári hónapoktól, amikor kihirdetik a felvételi ponthatárokat és mindenki albérletet keres, gyorsulva drágulhatnak majd az albérletek.
Nem meglepő, hogy a budai várban vannak a legdrágább elérhető albérletek, de belvárosi árakkal lehet találkozni más kerületekben is.
Már nem csak Budapesten érezhető a koronavírus miatti albérletár-csökkenés az ingatlan.com legfrissebb elemzése szerint.