Rossz hír a lakást kereső egyetemistáknak, drágábbak lettek az albérletek
A koronavírus-járvány újabb hullámai ellenére az év második felében megint sokan kerestek albérletet. Ez nem túl jó hír a lakást kereső egyetemistáknak.
A koronavírus-járvány újabb hullámai ellenére az év második felében megint sokan kerestek albérletet. Ez nem túl jó hír a lakást kereső egyetemistáknak.
Jelentős drágulás tapasztalható az albérletpiacon már tizedik hónapja – derült ki a KSH és az Ingatlan.com lakbérindexéből.
Megint változik az albérletpiac, novemberben a bérleti díjak szintje éves csúcsot döntött - derül ki egy friss elemzésből.
Egy friss elemzés szerint októberben átlagosan 149 ezer forintot kértek egy albérletért, ami 5,6 százalékkal magasabb a tavalyi év azonos időszakánál.
Éves szinten 5,7 százalékos volt az áremelkedés – derül ki egy friss felmérésből.
A felvételi ponthatárok után - ahogy minden évben - emelkedtek egy kicsit a bérletidíjak, de a sok kiadó lakás miatt ez mostanra visszaesett.
A kollégiumi felvételi ponthatárok kihirdetése után rengeteg egyetemista vág bele az albérletkeresésbe - idén talán egyszerűbb lesz?
A ponthatárok kihirdetése után nemcsak a kollégiumi jelentkezés, de az albérletvadászat is megkezdődik. Ha ti is a tökéletes lakást keresitek, akkor a későbbi fejfájások elkerülése érdekében van néhány dolog, amit nem szabad szem elől tévesztenetek.
Az albérletpiaci főszezon a múlt héten indult el a felsőoktatási ponthatárok meghirdetésével. Ennek apropóján a tudastar.ingatlan.com összegyűjtött néhány hasznos tippet, amire érdemes figyelnetek a lakásvadászat során.
A ponthatárhúzás után elindul a főszezon az albérletpiacon, az elsőévesek egy része a következő hetekben keres albérletet. A legkisebb budapesti lakást a Blaha Lujza térnél kínálják, a 9 négyzetméteres garzonért havi 65 ezer forintot kérnek, a legolcsóbb albérletért pedig a XV. kerületig kell menni.
Hamarosan az utolsó kanyarba fordul a ponthatárhúzás előtti nagy hajrá, és lassan beindul az albérletkeresés is.
Az árak már most is emelkednek, de nagyon sok tulajdonos a csúcsidőszakot várja, amikor a legtöbb leendő egyetemista lakáskeresésébe fog.
A koronavírus-járvány nemcsak a budapesti lakások bérleti áraira volt hatással.
Nem meglepő, hogy a budai várban vannak a legdrágább elérhető albérletek, de belvárosi árakkal lehet találkozni más kerületekben is.
Már nem csak Budapesten érezhető a koronavírus miatti albérletár-csökkenés az ingatlan.com legfrissebb elemzése szerint.
Budapesten utoljára 2017 novemberében voltak ilyen alacsonyak az átlagos havi bérleti díjak.
Persze nem csak a fővárosban, hanem országszerte 6,4 százalékkal csökkent a kiadó lakások bérleti díja augusztusban az egy évvel korábbihoz képest a KSH és az Ingatlan.com lakbérindexe szerint.
Mostanában sok helyen lehet olvasni arról, hogy a vírus miatt csökkentek az albérletek árai. Kíváncsiak voltunk, hogy ez pontosan mit jelent a gyakorlatban, ezért utánajártunk, mennyit kell félretennetek havonta, ha Budapest külsőbb kerületeiben szeretnétek lakni.
A legtöbb európai ország fővárosában éves összevetésben nőttek az albérleti díjak, ezzel szemben Budapesten 2,8 százalékos a visszaesés tavaly augusztushoz képest.
Az albérletpiacon július 23-a, ahogyan azt megszokhattuk, a felsőoktatási felvételi ponthatárok kihirdetése után nagy roham várható, jó hír azonban, hogy több okból is, de az árak csökkennek - közölték a lakáspiaci szakértők az MTI-vel.