Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Szerintük nincs minőségi oktatás megbecsült pedagógus és szülői felelősség nélkül, ezért összeszedtek pár fontos infót a március 16-ra tervezett munkabeszüntetéssel kapcsolatban.
A gyerekek több mint 90 százaléka megkapta a plusz egy óvodát, de megyénként más-más arányban küldte őket tovább az Oktatási Hivatal teljes szakszolgálati vizsgálatra – ezt derült ki a Szülői Hang közösséghez beérkezett visszajelzésekből. Úgy látják, az iskolaérettségi eljárás az összes családot megviseli, a hátrányos helyzetű gyerekek esélyeit pedig tovább rombolja.
Pontosan mikor lesz a sztrájk, kell szülői igazolás, ha otthon marad a diák? Lesznek-e plusz órák az elmaradt órák helyett? - minden fontos kérdésre válaszolunk a tanárok január 31-i sztrájkjával kapcsolatban.
Összegyűjtötte a leggyakoribb kérdéseket a január 31-i pedagógussztrájkról a Szülői Hang, amely arra kéri a szülőket, hogy jövő hétfőn reggel 8 és 10 óra között ne küldjék iskolába a gyerekeiket, így támogassák a sztrájkoló pedagógusokat.
„Kérjük, hogy akinél a sztrájk miatt nincs tanítás, az lehetőség szerint inkább ne küldje iskolába gyermekét! Ahol szükséges, segítsünk egymásnak a gyermekfelügyeletben, például az egy osztályba járók szülei vigyázhatnak egymás gyerekeire” – írja a Szülői Hang Közösség. Arra kérik a szülőket, hogy támogassák a pedagógusok január 31-i figyelmeztető sztrájkját, szerintük ugyanis a közoktatásban válsághelyzet alakult ki.
Január 18-ig küldhetik el kérvényüket az Oktatási Hivatalnak azok a szülők, akik nem szeretnék, ha tankötelessé váló gyermekük 2022 szeptemberében elkezdené az iskolát. Összeszedtük a legfontosabb infókat a kérvényről, az iskolaérettségről és azokról az indokokról, amiket érdemes leírni.
Hogyan, hol és mikor kell kérelmezni, hogy az iskolára még nem elég érett hatéves plusz egy évig az óvodában maradhasson? Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat.
Januárban kérvényezhetik a plusz év óvodát azok a szülők, akik nem szeretnék, hogy nagycsoportos gyermekük 2022 szeptemberében elkezdje az általános iskolát - mert úgy látják, hogy még nem érett meg rá. A papírügyekhez ma már bőven van segítség, ezeket mutatjuk.
Több mint egy hónappal ezelőtt indult el a Szülői Hang Közösség akciója, ahol tanárok, szülők és diákok őszintén elmondhatják a véleményüket mindarról, amit az iskolában tapasztalnak.
Kétezer korábbi kérelmet nézhetnek meg a Szülői Hang közösség adatbázisában azok, akik ebben a tanévben szeretnék kérvényezni, hogy gyermekük még egy évig maradhasson az óvodában.
Részletes "útmutatót" készített a Szülői Hang közösség azoknak, akik januárban szeretnék kérvényezni, hogy a gyermekük még egy évet az óvodában tölthessen, és ne kelljen 2022 szeptemberében elkezdenie az általános iskolát. Mutatjuk a legfontosabb infókat.
Eddig négyszáz vélemény és javaslat érkezett a Szülői Hanghoz, amely az oktatást érintő legsúlyosabb problémákat gyűjti össze tanárok, szülők és diákok segítségével.
Nincs garancia arra, hogy az általános iskolák és az óvodák április 19-i nyitása biztonságos, a szülőknek azonban jogszabály alapján lehetőségük van arra, hogy a gyermekeiket otthon tartsák. Azt is fontos tudni, hogy bár 250 mulasztott óra felett felmerülhet az osztályozó vizsga, ezt az iskolának nem kötelező elrendelni.
Nemrég az Alapvető Jogok Biztosa is vizsgálatot indított az iskolaérettségik 2020-ban hatályba lépett új rendszerével kapcsolatban és több ponton jogszerűtlennek találta azt.
Nem csak a sajátos nevelési igényű vagy beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő gyerekek kapták meg az engedélyt az Oktatási Hivataltól. Viszont így sem volt könnyű dolguk azoknak a szülőknek, akik szerint gyermekük nem elég érett a szeptemberi iskolakezdéshez, ezért szerették volna még egy évig az óvodában tartani.
A szülők 70 százaléka találkozott elutasítással, amikor támogató szakmai véleményt kértek a szakemberektől vagy óvodapedagógusoktól. A Szülői Hang felmérése szerint súlyos hiányosságok vannak az iskolaérettségi eljárásban a szülők szakmai tájékoztatásával és a kérvényezés támogatásával kapcsolatban.
Már csak néhány nap áll a szülők rendelkezésére, hogy még az ünnepek előtt beszerezzék a január 1. és 15. között esedékes iskolaérettségi kérvényezéshez a támogató dokumentumokat. A Szülői Hang szerint azonban a kormányzat magára hagyta a szülőket: semmilyen érdemi segítséget nem nyújtott abban, hogy személyre szabott, érdemi pedagógiai támogatást kapjanak a döntéshez.