Réthelyi Miklós, az Orbán-kormány korábbi oktatásért felelős minisztere is kiáll a tiltakozó pedagógusok mellett
Volt miniszterek, államtitkárok, tudósok és írók is tiltakoznak a státusztörvény ellen.
Volt miniszterek, államtitkárok, tudósok és írók is tiltakoznak a státusztörvény ellen.
A felsőoktatási férőhelyek számát nem egyszerre, hanem lépcsőzetesen kellett volna szűkíteni - nyilatkozta a...
Réthelyi Miklós azt mondta, nem vehette el a döntést az egyetemtől az államfő kisdoktorija ügyében; a Heti Válasznak...
Százmilliárd forintos európai uniós fejlesztési program indul márciusban a felsőoktatási intézmények számára -...
Brüsszel nem kifogásolja az új oktatási törvényeket, az uniós oktatási biztos mindössze egy áttekintést kért a...
A kormány szándéka, hogy a középiskolát megfelelő eredménnyel végzőknek lehetővé tegye a továbbtanulást - mondta...
Elvárható, hogy az egykulcsos adórendszer és a gyermekneveléshez nyújtott kedvezmények miatt megmaradt jövedelemből a...
Nyár óta inog a szék Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter alatt, Orbán Viktor állítólag az operaházi főigazgató kinevezését övező botrány idején vesztette el végleg a bizalmát miniszterében. Orbán eredetileg Lázár Jánost szánta utódjának, de rá a frakció egybentartásában nagyobb szükség van. Most úgy tűnik, Réthelyi utóda a közigazgatási minisztérium államtitkára, az Orbánnal bizalmas viszonyban álló Balog Zoltán lehet - írja az Index.
A Népszabadság szerint kormányátalakítást tervez január elejére a miniszterelnök. Lázár János fideszes frakcióvezető lehet az új humán csúcsminiszter. Ha elvállalja a posztot, valamennyi államtitkárt lecserélné, így távozna Hoffmann Rózsa is – értesült a lap, amelynek forrásai szerint már csak az időpont kérdéses.
„A magyar felsőoktatásért is felelős minisztérium vezetője súlyos tévedésben él, érvrendszerét sztereotípiákra építi” – így reagált Réthelyi Miklós hvg.hu-nak adott interjújára az ELTE bölcsészkarának hallgatói önkormányzata. A nemzetierőforrás-miniszter szerint "véget kell vetni az akár évtizedig is elnyúló egyetemista életformának, nem lehet valaki örök bölcsész”.
„Remélem, hogy a törvény nem lesz végül ilyen rigorózus” – így reagált a Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter a felsőoktatási koncepcióban szereplő szigorú előírásokra, amelyek alapján csak az a felsőoktatási intézmény kapná meg a tudományegyetem címet, amely legalább nyolc kart működtet. A Semmelweis Egyetem – amelynek a tárcavezető korábban rektora volt – ez alapján elveszíti kutatóegyetemi minősítését.
Fölmerült, hogy azok, akiknek van diplomájuk, a fizetésük egy részét adják egy alapnak, amelyből a következő generációt képzik - mondta az InfoRádiónak Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter.
"Ha Hoffmann bukik, akkor a főnöke, Réthelyi csúcsminisztersége is védhetetlenné válik, így viszont bukna a legnagyobb csúcsminisztérium is, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium" - áll a Vastagbőr blog bejegyzésében.
Minden hallgatónak legalább fél évig külföldön kellene tanulnia, csökkentenék az alap- és mesterszakok, valamint a szakirányok számát, és átgondolnák a pedagógusok továbbképzési rendszerét is - ilyen kormányzati tervekről beszélt Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter az Eötvös Loránd Tudományegyetem tanévnyitóján.
Növekvő munkanélküliséget, a fiatalok további elvándorlását és súlyosbodó szakemberhiányt jósol Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter a hvg.hu birtokába került felsőoktatási törvénytervezet legfrissebb koncepciójában arra az esetre, ha mindaz megvalósul, amit egyébként a saját tárcája akar. De cserébe legalább a "nemzeti középosztály színre lép" – állítja a miniszter.
"Az idei tanév nem hoz megrázó változásokat, az új rendszere való felkészülést segítő időszak következik" - mondta az oktatái államtitkár a Kossuth Rádiónak. Hoffmann Rózsa félreértésnek, rossz szóhasználatnak, esetleg rossz interpretációnak nevezte Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszternek azt a nyilatkozatát, amely szerint tudomásul kell venni, hogy nem lesz ingyen oktatás.
Növelnék a diákok körében az új alaptörvény ismertségét - közölte a Nemzeti Erőforrás Minisztérium vezetője.
A 700 lakosú Lipót hat év után újrainduló iskolája előtt nyitotta meg a 2011/2012-es tanévet vasárnap Réthelyi Miklós szakminiszter és Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár.
Ma tartják a II. nemzeti tanévnyitót a Győr-Moson-Sopron megyei Lipóton. A településen újraindul a hét évvel ezelőtt bezárt kisiskola.
Az új tanévet Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter nyitja meg a Győr-Moson-Sopron megyei településen.