Volt miniszterek, államtitkárok, tudósok és írók is tiltakoznak a státusztörvény ellen.
Nem részleteiben, teljes egészében kell nemet mondanunk a pedagógusok jogállásáról szóló törvénytervezetre és az ehhez kapcsolódó törvénymódosításokra: e jogszabályok szelleme, a bennük megnyilatkozó szándék elfogadhatatlan - írják abban a nyilatkozatban, melyet a Válasz Online tett közzé, és amiben volt miniszterek, államtitkárok, tudósok, értelmiségiek tiltakoznak a bosszútörvénynek nevezett törvénymódosítás ellen.
A döntéshozók a közalkalmazotti jogviszony megvonásával, a sztrájkot ellehetetlenítő intézkedésekkel, a véleménynyilvánítás tilalmával büntetik a hivatásuk méltóságáért küzdő tanítókat és tanárokat. Igazolhatatlan eljárásukat a bosszú szándéka vezérli.
A tervezett kényszerintézkedések lehetővé teszik a túlterhelt és más szellemi foglalkozásokhoz képest szégyenletesen alulfizetett pedagógusok munkaidejének növelését, fokozzák munkahelyi kiszolgáltatottságukat, csorbítják jogaikat. Ezek a rendszabályok a minőségi oktatás elemi feltételeit veszélyeztetik. A tanárhiány ellensúlyozására alkalmatlanok, éppen ellenkezőleg, a pálya elhagyására késztetik az érintetteket és elriasztják a fiatalokat a tanári hivatástól.
- írják.
A közleményben azt is hozzáteszik; aki az ország jövőjét a szívén viseli, annak most ki kell állnia a pedagógusok mellett, támogatni őket és világossá tenni, hogy "a megrendszabályozásukra és megfélemlítésükre hozott intézkedésekkel a kormány nem érhet célt!"
Az aláírók között szerepel Réthelyi Miklós, aki 2010 és 2012 között volt nemzetierőforrás-miniszter, ezzel tehát az egészségügyért, a szociális ügyekért, az oktatásért, a kultúráért és a sportügyért is felelt, de feltűnik a nevek között Jeszenszky Géza, a rendszerváltás utáni első külügyminiszter, de Lányi András író és Bod Péter András, korábbi iparminiszter is.