Friss: Alkotmánybírósághoz fordul a PSZ és a PDSZ a sztrájkrendelet miatt
A kormánnyal tárgyaló két szakszervezet, a PDSZ és a PSZ az Alkotmánybírósághoz fordult a tanárok sztrájkjogai miatt.
A kormánnyal tárgyaló két szakszervezet, a PDSZ és a PSZ az Alkotmánybírósághoz fordult a tanárok sztrájkjogai miatt.
Hiába jelent meg múlt héten az a kormányrendelet, amely a szakszervezetek szerint kiüresíti a sztrájkot, a PSZ és a PDSZ kitart eredeti tervei mellett: március 16-ára újabb munkabeszüntetést szerveznek.
Semmilyen eredményre nem vezetett a pedagógus-szakszervezetek és a kormány újabb tárgyalása - erről a szakszervezeti vezetők számoltak be az Emberi Erőforrások Minisztériuma előtt tartott sajtótájékoztatón. Azt is kiemelték: március 16-tól sztrájkolnak.
Tegyétek is ki minél több iskolára - kérte a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) az intézményeket.
Sztrájk alatt olyan feltételeket kell biztosítani az iskoláknak, amit jelenleg sok helyen alapból sem tudnak - írja Balatoni József, azaz Jocó bácsi Facebookon. Nem ő az egyetlen, aki nem ért egyet a kormány friss feltételeivel.
A szakszervezetek nem fogadják el, hogy a kormány a felhatalmazási törvényre hivatkozva alapjogot korlátoz - közölték a péntek esti rendelet kapcsán a tanári szakszervezetek.
A sztrájk alapjog – ilyen feliratú molinó került ki hétfő reggel a kőbányai Szent László Gimnázium épületére.
Hiába próbált bejutni az Emberi Erőforrások Minisztériumának Szalay utcai épületébe a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének országos választmányának tagja.
A Kúriához fordul a Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete a Fővárosi Ítélőszék döntése miatt.
26 782-en vettek részt a pedagógusok múlt heti figyelmeztető sztrájkjában – derül ki a két nagy szakszervezet összesített adataiból.
Március 16-án egész napos, akár határozatlan idejű sztrájkot tartanának a pedagógusok, közölték a szakszervezetek.
Fellebbezést nyújtott be a Fővárosi Ítélőtáblához az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi). A tárca többek között azt kéri, hogy a bíróság helyezze hatályon kívül az első fokon eljáró Fővárosi Törvényszék múlt pénteki döntését, amely jogszerűnek mondta ki a hétfői, kétórás figyelmeztető pedagógussztrájkot - derült ki a Népszava birtokába került kérelemből.
A hatalmas támogatottság miatt előre látható volt, hogy a hatalom mindent megtesz majd a hétfői figyelmeztető sztrájk megakadályozásáért - írta a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) Veszprém megyei elnöke.
Flexszel daraboltak szét egy biciklit a két nagy pedagógus-szakszervezet miskolci tüntetésén – ezzel akarták megmutatni, hogyan esett darabjaira az oktatás az elmúlt években. A 2016-os „tanárlázadás” egyik legfontosabb helyszínén tartották a demonstrációt, ahol az egyik felszólaló azt mondta: nem az a kérdés, mikor fog összeomlani az oktatási rendszer. Már összeomlott.
A magyar lakosság több mint kétharmada egyetért a pedagógusok sztrájkjával, míg közel 20 százalékuk úgy véli, más formában kellene harcolniuk.
Mi kell egy jobban működő közoktatáshoz, hogyan lehetne jobban csinálni? Két tatabányai iskola pedagógusainak megvannak az ötleteik, sőt listába is szedték azokat.
A szakszervezetek örülnek annak, hogy sok iskola, tanár és szülő is névvel és arccal vállalta, hogy nem ért egyet sem a jelenlegi oktatáspolitikával, de legközelebb nem engedik, hogy ennyire elhúzza a vitát a kormány.
Legalábbis ezt közölte az előzetes adatok alapján az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) az MTI-vel.
Autós felvonulással támogatja a pedagógusok hétfői sztrájkját a Magyar Szakszervezeti Szövetség. Itt vannak az első fotók.
Persze mellettük számtalan más szervezetek, szakszervezetek, civil szervezetek is kiálltak a figyelmeztető sztrájkot szervező PDSZ és PSZ mellett - itt a teljes lista.