Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A háromszor 10 százalékos béremelés biztos, hogy ezen felül tudnak-e fizetésemelést adni a pedagógusoknak, az a gazdaság teljesítményétől függ – közölte a Belügyminisztérium.
Azonnali fizetésemelést követel a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a miniszterelnöknek írt levelében, továbbá követeli a kisadózó vállalkozások tételes adójáról (kata) és a rezsicsökkentésről szóló rendelkezések visszavonását, azokról a szakmai, társadalmi egyeztetés megkezdését.
Több óvoda és iskola egyszerre négy-öt, sőt akár hét-nyolc pedagógust keres a közigállás.gov.hu-n, Facebook-csoportokban és más álláskereső portálokon, annyian távoztak a tanév végén. Van, aki nyugdíjba ment, mások iskolát váltanak, és olyan is akad, aki más területen helyezkedik el.
Ismét tárgyaltak a tanári szakszervezetek a minisztériummal, a követeléseik közül kettőre egyértelműen nemet mondott a kormány. Emelkedett a diákhitel kamata, és egyre több a szabad tanári állás az iskolákban - összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
A beígért háromszor 10 százalékon felül csak akkor kapnak komolyabb béremelést a pedagógusok, ha „a gazdaság jól teljesít”, és óraszámcsökkentésre sem számíthatnak – többek között ez derül ki abból a dokumentumból, amelyben a Belügyminisztérium válaszolt a két nagy pedagógus-szakszervezet követeléseire.
A korábbinál több magyar egyetem került fel a QS friss felsőoktatási rangsorára, polgári engedetlenségi akciót fontolgat a budaörsi Illyés-gimnázium közel hatvan tanára, flashmobot tartott az egyik szakszervezet. A hét oktatási hírei közül válogattunk.
Minden második pedagógus 50 év feletti, míg 30 alatti tanár, tanító alig van az iskolákban – erről a siralmas statisztikáról szervezett „élő diagramot” a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a Szalay utcában.
Folytatta a sztrájkbizottsági tárgyalásokat a kormánnyal a két nagy pedagógus-szakszervezet, a PSZ és a PDSZ szerda délután egyeztetett Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkárral. A szakszervezeti vezetők szerint az államtitkár egyértelművé tette: EU-s pénzből akarják emelni a béreket.
Az új kormány megalakulása után ismét tárgyalásokba kezd a két nagy pedagógus-szakszervezet - a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) - a kormány képviselőjével, Maruzsa Zoltán államtitkárral.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a sztrájkjog érvényesüléséért minden jogi lépést megtesz, beleértve azt is, hogy az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul - közölte az érdekképviselet szombaton.
Kedden esküt tett Pintér Sándor belügyminiszter és Csák János innovációs miniszter is – az ötödik Orbán-kormányban ők felelnek majd a közoktatásért, a szakképzésért és a felsőoktatásért. Közben a parlament elfogadta a pedagógussztrájkot ellehetetlenítő törvényt, és újra elhangzott: idén nem lesz nyelvvizsga-amnesztia. Tragikus esemény is történt a héten: Texasban egy 18 éves tüzet nyitott egy általános iskola diákjaira és tanáraira, huszonegyen életüket vesztették.
Újabb levelet küldött Novák Katalinnak a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ). Azt kérik az államfőtől, küldje előzetes normakontrollra a pedagógusok sztrájkját ellehetetlenítő törvényt.
Erről Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter beszélt a mai kormányinfón, ezen felül kitért a tanári szakszervezetek tárgyalási szándékára is.